img

Obrączki ślubne

Trzeba przyznać, że planując ślub, nie sposób zapomnieć o nieodzownym elemencie uroczystości, jakimi są obrączki. Ten dowód miłości, mający służyć komuś przez całe życie, szybko może ulec zniszczeniu. Dlatego też przy wyborze obrączek należy kierować się nie tylko ich pięknym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący wyboru obrączek ślubnych. Przeczytaj go koniecznie!

Jak wybrać obrączki ślubne?

Zacznijmy od tego, że wybór obrączek ślubnych jest niezwykle trudny i jest to spowodowane nie tylko ogromnym wyborem rozmaitych modeli, ale również tym, że jest to decyzja na całe życie. W związku z tym musi zatem być dobrze przemyślana.

Przede wszystkim zakupu obrączek można dokonać w sklepie jubilerskim, internecie lub zamówić je u złotnika. Jednak najbezpieczniej jest skorzystać z renomowanych sklepów jubilerskich, gdzie otrzymacie fachową poradę i będziecie mogli spokojnie przymierzyć obrączki, a personel z pewnością odpowie na nurtujące was pytania, a wy pozbędziecie się wszelkich wątpliwości. Poza tym kupując obrączki ślubne, powinniście zwrócić uwagę na kilka elementów: wzór, profil, wykończenie, szerokość, oprawę, rozmiar i kolor. Oprócz tego niezwykle istotny jest również materiał, z jakiego wykonane są obrączki, ponieważ nie każdy metal będzie bowiem trwały i odporny na zarysowania. A chyba każdy wie, że nosząc obrączkę, każdego dnia narażamy ją na rozmaite uszkodzenia mechaniczne.

Generalnie rzecz ujmując sklepy jubilerskie proponują nie tylko okrągłe, ale również inne, oryginalniejsze kształty. Dlatego jeżeli jesteście tradycjonalistami – wybierzcie te okrągłe, jeżeli chcecie wyrazić swoją ciekawą osobowość – zdecydujcie się na inny wariant. Koniecznie pamiętajcie jednak, że obrączki to rzecz niezwykle osobista, wyjątkowa i ma wam służyć przez całe życie. Dlatego powinniście zatem czuć się z nimi dobrze. Inną kwestią jest wybór profilu, a w ofercie sklepów jubilerskich znajdziecie obrączki płaskie, delikatnie zaokrąglone oraz półokrągłe. Jednak zanim zdecydujecie się na dany profil, koniecznie dokonajcie najpierw przymiarki, gdyż w ten sposób przekonacie się, która obrączka najlepiej leży na waszym palcu.

Warto wspomnieć o tym, że wykończenie obrączki może być matowe, ale polerowana będzie z pewnością pięknie błyszczała na palcu. Bardzo ważny jest również dobór szerokości obrączek. Na przykład mężczyźni o dużych dłoniach oraz osoby dobrze zbudowane powinni wybrać szersze obrączki, gdyż wąskie będą się gubić na tle ich sylwetki. Natomiast kobiety mające drobne dłonie mogą pozwolić sobie na obrączki węższe z rozmaitymi zdobieniami. Poza tym niewątpliwym plusem jest to, że obecnie nie musicie kupować identycznych obrączek, gdyż mogą one nieco różnić się między sobą lub być całkowicie inne. Pamiętaj, że wszystko zależy od waszych upodobań i stopnia kompromisu, na który zdecydujecie się pójść. Warto mieć jednak na uwadze, że szersza obrączka to większe koszta.

Zobacz również