img

Wesele w hotelu z noclegiem

Kiedy warto organizować wesele w hotelu? Jakie są tego zalety? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? W dzisiejszych czasach, kiedy robienie ślubów i wesel stało się bardzo dochodowym biznesem, zaczęto odchodzić od wyprawiania przyjęć w remizach czy restauracjach na rzecz bardziej kompaktowych rozwiązań. Nie ma się co łudzić, np. wynajmując salę w remizie to my jesteśmy odpowiedzialni za załatwienie jedzenia i całego potrzebnego sprzętu poza stolikami i krzesłami. Jeśli chodzi o restauracje, to z kolei tam problem pojawia się z alkoholem (tzw. samodzielny alkohol) oraz nakłada się na nas dużo ograniczeń.

Szkoda czasu

Przez te niby niewielkie rzeczy, o których musimy dodatkowo myśleć, ucieka nasz cenny czas, który moglibyśmy poświęcić na coś zupełnie innego. Wcale nie jest to także budżetowe rozwiązanie, bo po podliczeniu wszystkich kosztów (w tym paliwa, jakie zużyjemy na przemieszczanie się z miejsca na miejsce) wychodzi na to, że te same pieniądze musielibyśmy wyłożyć wynajmując hotel z obsługą. Kiedy warto organizować wesele w hotelu?

Wiele przyjezdnych gości

Po pierwsze, jeśli na liście naszych gości znajduje się wiele osób, które będą musiały przyjechać z daleka. Pamiętaj, że to w końcu twoje wesele i zapraszasz na nie rodzinę i bliskich, więc zapewnienie noclegu na weselną noc leży w twojej gestii. Oczywiście, można poprosić o pomoc rodzinę, która mieszka w pobliżu, ale niektórych krępuje spanie u obcych, a poza tym domy twoich bliskich też mają swoje ograniczenia. Dlatego wtedy warto rozważyć hotel.

Wygoda pod wieloma względami

Po drugie, kiedy goście dotrą na miejsce – mogą zająć się po prostu weselem i nie myśleć o niczym innym. W hotelu zapewnia się parking dla gości oraz inne udogodnienia. Jakie? Choćby z dziećmi. Zapraszanie rodzin z dziećmi na wesela budzi wiele emocji, ponieważ mali goście są bardzo nieprzewidywalni – szybko się nudzą i opadają z sił. W ofertach hotelowych na wesela istnieje wiele atrakcji dla dzieci. Np. kąciki z zabawkami i bajkami albo wynajęcie animatora, który zajmie się pociechami, odciążając przy tym rodziców. Bardzo często hotel też zapewnia w cenie pokój na odpoczynek, np. dla karmiących matek (żeby nie musiały się chować po kątach), a i często za dzieci do 5-6 lat nie płaci się wcale, za starsze zaś pół ceny. Generalnie, co zadziwia, hotele mają wiele "gratisów" i udogodnień, wcale nie jest tak, że za każdą, nawet najdrobniejszą usługę musimy dodatkowo płacić! Wystarczy się dogadać.

Pakiety

Dlatego warto uważnie prześledzić ofertę hotelu. Im więcej potrzebujesz pokojów dla gości, tym większą dostaniesz zniżkę. Bardzo często możesz także wywalczyć piękny apartament dla nowożeńców za niewielkie pieniądze. Co więcej - pakiety obejmują także tzw. strefy relaksu, czyli dostęp do SPA czy basenu. Zafunduj więc sobie taką przyjemność i zamów dla siebie i partnera relaksujący masaż na dzień po weselu. Wszystkim przyda się odpoczynek po tym całym szaleństwie.

Kompaktowość

Podsumowując, hotele to naprawdę świetne rozwiązanie, ponieważ udostępniają właściwie wszystkie możliwe usługi i nie nakładają na nas ograniczeń. Warto się nad tym zastanowić.

 

Zobacz również