img

Sala weselna, która zachwyci gości i sprosta naszym oczekiwaniom

Para organizująca wesele staje przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Jednym z pierwszych zadań na liście rzeczy do zrobienia jest wybranie wspaniałego miejsca przyjęcie weselne. Przed podpisaniem czegokolwiek upewnijmy się, że obiekt, który wytypowaliśmy spełnia wszelkie podstawowe kryteria. Co należy wziąć pod uwagę?

Przestronność sali

Wydaje nam się to oczywiste, ale upewnijmy się, że sala jest wystarczająco duża, aby pomieścić liczbę osób znajdujących się na naszej liście gości. Nie kierujmy się jedynie własnymi odczuciami. Pamiętajmy o tym, że sala może sprawiać wrażenie ogromnej, gdy jest pusta, ale podczas wesela stoły, krzesła, bufet, bar, zespół czy instalacja DJ-a, parkiet taneczny bardzo szybko ją wypełnią. Nie wspominając o tym, że goście potrzebują sporej ilości przestrzeni, aby nie obijać się o siebie w tańcu lub nie potrącać się łokciami przy stole. Można spróbować samodzielnie oszacować liczbę gości, którzy zmieszczą się w sali jednak przede wszystkim warto poprosić o radę menedżera sali, który nie jedno przyjecie weselne ma już za sobą i doskonale wie, jakie są możliwości danego obiektu.

Ustawność sali

Sposób, w jaki rozmieszczone zostaną stoły i krzesła decyduje o komforcie gości. Duże znaczenie ma tutaj ustawność sali. Jeżeli stoły mają znajdować się w tym samym pomieszczeniu, co parkiet, należy logicznie oddzielić te obszary, jednak w taki sposób, aby wszyscy goście dokładnie widzieli to, co dzieje się na parkiecie. Wszelkie pomieszczenia o nietypowych kształtach mogą powodować trudności z ustawieniem stołów i przemieszczaniem się gości. Niewskazane są również różnego rodzaju kolumny, które zasłaniają parkiet oraz inne stoliki.

Prywatność

Hotele i domy weselne często posiadają więcej, niż jedną salę. Jeśli w pomieszczeniach sąsiadujących będą odbywać się inne wydarzenia, bardzo prawdopodobne, że nasi weselnicy usłyszą wszelkie hałasy dochodzące zza ściany. Jeśli nam to przeszkadza, spróbujmy zaplanować wesele, gdy w sali obok nie będzie innego przyjęcia. Zapytajmy o możliwość wynajęcia obiektu na wyłączność. Jednak liczmy się z wysokim kosztem takiego komfortu.

Oświetlenie

Światło może wpływać na nastrój panujący w pomieszczeniu i zmieniać zupełnie daną przestrzeń. Jeśli przyjęcie odbywać będzie się w ciągu dnia, sprawdźmy, czy sala ma wiele okien. Kto chce spędzić sześć godzin w ciemnym pomieszczeniu, gdy na zewnątrz pięknie świeci słońce? Jeśli to ma być wieczorna zabawa, upewnijmy się, że pomieszczenie jest wystarczająco oświetlone i że oświetlenie można kontrolować np. w trakcie wejścia gości do sali czy spożywania posiłków potrzebne jest więcej światła, niż podczas tańca. Przede wszystkim odwiedźmy osobiście daną salę o tej samej porze dnia, którą wybraliśmy na wesele. Nawet, jeśli przy świecach przestrzeń wygląda na romantyczną, może okazać się, że w ciągu dnia rażą wytarte dywany lub przybrudzone ściany.

Dodatkowe kwestie, na które koniecznie należy zwrócić uwagę to dobra akustyka sali, sprawnie działająca klimatyzacja i możliwość przewietrzenia sali, wystarczająca ilość miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i starszych.

 

 

 

Zobacz również