img

Gdzie najlepiej zorganizować kilkudniowe szkolenie?

Podejmujesz się organizacji szkolenia firmowego po raz pierwszy? Takie wydarzenie stawia wysokie wymagania do spełnienia, dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla ciebie krótki poradnik, o czym musisz pamiętać podczas planowania. Zwykle pierwszym problemem, jaki się pojawia jest wybór miejsca szkolenia. Jak dobrze je wybrać?

Szkolenia firmowe, konferencje, wyjazdy organizacyjne

To tylko kilka przykładów wydarzeń, które rozgrzewają atmosferę w danej firmie. Pracownicy żyją nimi na długo przed oraz długie miesiące po. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że ludzie nie lubią cały czas robić jednej rzeczy, dlatego przełamanie codziennej rutyny jest dla nich bardzo atrakcyjne. Poza tym, szkolenia mają na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych, co rozwija każdego indywidualnego pracownika oraz dzięki temu całą firmę! Dlatego pokaż się z dobrej strony, nie oszczędzaj i daj się dobrze zapamiętać, a efekty takiego wyjazdu na pewno przerosną twoje oczekiwania.

Gdzie najlepiej zorganizować takie szkolenie?

Wiele zależy od firmy, ale warto wiedzieć, że zarówno małe, jak i duże placówki często wybierają miejsca różne od budynku firmowego. Może się również zdarzyć, że firma ma kilka siedzib rozsianych po całym kraju, w takim wypadku stara się wybrać jakieś miejsce pośrodku. Zdecydowanie jednak poleca się wynająć miejsce w hotelu i uciec na kilka dni z dala od zgiełku miasta, co sprzyja też relaksowi.

Ile powinno trwać takie szkolenie?

Standardowo programy szkoleń dokształcających rozpisuje się na dwa pełne dni. Praktycznie potrzeba trzech dni, biorąc pod uwagę dojazd i sprawy organizacyjne (czyli dwa noclegi). Zdarzają się jednak i krótsze i dłuższe wyjazdy. Kolejną kwestią jest termin – staraj się nie włączać weekendu do harmonogramu. Wiadomo, że dla każdego pracodawcy czas to pieniądz, ale tym razem musisz zainwestować w przyszłe korzyści.

Dlaczego warto wybrać hotel?

Jakie są zalety zorganizowania szkolenia w hotelu? Na pierwszą myśl przychodzi kompaktowość, ponieważ mamy dostępne praktycznie wszystkie usługi w jednym miejscu. Sale konferencyjne posiadają profesjonalny sprzęt – zarówno umeblowanie, potrzebną elektronikę (laptopy, rzutniki, mikrofony, tablice itd.), systemy sterowania dźwiękiem, oświetleniem i temperaturą czy zaplecze z przekąskami. Dzięki temu przez cały czas trwania wykładów kursanci mają możliwość wypicia kawy albo posilenia się czymś słodkim. Ważnym elementem jest także klimatyzacja - lepiej, żeby było trochę zimniej, niż za ciepło (wszyscy usną).

Obsługa

W hotelu możemy liczyć także na profesjonalną obsługę, co na pewno jest dużym ułatwieniem dla ciebie jako organizatora. Nie musisz się o wszystko martwić i nieustannie sprawdzać nawet najmniejszą rzecz, bo są ludzie, którzy ci pomogą. Warto żyć z nimi w zgodzie, bo dzięki temu każdy problem zostanie szybko naprawiony (a kawa uzupełniona).

Czas na relaks

W hotelach są dostępne również strefy relaksu. Po całym dniu kursów można się udać na basen, siłownię albo do SPA na przyjemny masaż. Dzięki temu kursanci będą się czuli wypoczęci i gotowi do ciężkiej pracy, jaka niewątpliwie ich czeka po powrocie.

Jeśli jednak dalej czujesz, że organizacja takiego wydarzenia Cię przerasta - śmiało możesz skorzystać z usług agencji, które specjalizują się w organizacji imprez firmowych. Masz wtedy pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i nic nie zostanie przeoczone.

 

Zobacz również