img

Organizacja wesela - zaplanowanie noclegu dla gości

Przed parą planującą wspólną drogę życia stoi zazwyczaj ogromne wyzwanie. Jest nim organizacja uroczystości ślubnej i przyjęcia weselnego. Wielu parom zależy bardzo mocno na tym, aby tego dnia wszystko było idealne. Dotyczy to zarówno dekoracji weselnych, menu czy strojów ślubnych, jak i zapewnienia gościom bezproblemowego dojazdu do miejsca uroczystości lub noclegu. Na czym skupić się podczas organizacji noclegu dla weselników?

Para Młoda powinna zatroszczyć się o nocleg dla gości

To ogólnie przyjęta zasada. Oczywiście nie musimy organizować noclegu dla gości mieszkających w pobliżu domu weselnego. Chodzi o sytuacje, gdy ktoś przyjeżdża na nasze wesele z odległych stron Polski lub zza granicy. Wówczas w dobrym tonie jest „zaopiekowanie się” takim weselnikiem. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której niektórzy goście po uroczystości i wielogodzinnej zabawie muszą wracać zmęczeni setki kilometrów do swoich domów. Wydaje się, że samo zaproszenie takich gości stanowi swego rodzaju zobowiązanie Pary Młodej do zapewnienia im miejsc noclegowych i wszelkiej możliwej pomocy.

Udzielenie informacji dotyczących noclegu

To kolejna bardzo ważna kwestia. Wbrew pozorom, takich informacji nie trzeba podawać w zaproszeniu, choć takie rozwiązanie również wchodzi w grę. Możemy jednak powiadomić poszczególnych gości o zorganizowanym dla nich noclegu osobiście, przy okazji jakiejś wizyty, za pośrednictwem telefonu czy poczty mailowej. Najlepiej, aby zgrało się to z momentem wręczania zaproszeń. Informacje powinny być na tyle szczegółowe, aby żaden z zaproszonych gości nie miał żadnych wątpliwości związanych z noclegiem.

Wybieramy miejsce noclegowe

Decyzja o wyborze konkretnych miejsc noclegowych zależeć może od wielu czynników. Zawsze musimy dokładnie określić liczbę gości, którym należy zapewnić miejsca w hotelu. Warto również pomyśleć o jednym czy dwóch miejscach dodatkowych, na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Istnieje możliwość ulokowania części gości u rodziny lub znajomych. Jednak należy przy tym zachować sporą ostrożność. Nie wszyscy goście muszą być zachwyceni perspektywą nocowania w obcym domu.

Jeżeli organizujemy wesele w domu weselnym, zapytajmy zawsze o możliwość ulokowania gości i liczbę ewentualnych miejsc noclegowych. Może okazać się to bardzo komfortowym rozwiązaniem. Gdy w obiekcie, w którym organizujemy wesele nie ma miejsc noclegowych, wybierzmy inne lokale, najlepiej w niewielkiej odległości od miejsca imprezy. Będziemy musieli wówczas pomyśleć także o wynajęciu dodatkowego transportu dla gości. Po zakończonej zabawie nie będą przecież wracać na piechotę do hotelu.

 

 

 

Zobacz również