img

Food Bar, czyli smaczna niespodzianka dla weselnych gości

Trzeba przyznać, że wybór weselnego menu to jeden z podstawowych elementów przygotowań. Zwykle każda Para z jednej strony kieruje się własnymi upodobaniami, z drugiej stara się uwzględnić preferencje gości, jednak najlepszym rozwiązaniem wydaje się połączenie tradycji z nowoczesnością, bo w przyjęciu najczęściej biorą udział reprezentanci różnych pokoleń, bardziej i mniej konserwatywni. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego czym jest Food Bar oraz jaki zaskoczyć swoich gości czymś pozytywnym. Przeczytaj go koniecznie!

Food bar - co może się w nim znaleźć?

Zacznijmy od tego, że stworzenie menu, które przypadnie do gustu wszystkim weselnikom, to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim jednak Młodym Parom, chcącym zaskoczyć swoich gości serwowanymi na weselu daniami, gorąco polecam przygotowanie tematycznych food barów. Generalnie rzecz ujmując czymś na kształt coraz bardziej popularnych dzisiaj food barów jest organizowany na wielu weselach tzw. stół staropolski czy stół z wiejskim jadłem. Musisz wiedzieć, że są to specjalnie zaaranżowane w sali weselnej miejsce, gdzie goście mogą spróbować wiejskich wędlin, smalcu, kiełbasy, ogórków czy pierogów i często też innych produktów charakterystycznych dla regionu, z którego pochodzą Państwo Młodzi lub w którym organizowane jest wesele. Przede wszystkim jednak dzisiaj na eleganckich przyjęciach znacznie częściej niż staropolskie stoły organizuje się food bary tematyczne bądź tzw. strefy finger food. Warto wspomnieć o tym, że food bar to w wolnym tłumaczeniu stół tematyczny, stacja kulinarna, w której obowiązują małe porcje proponowanych dań, idealne do ręki i na jeden kęs (finger food). Natomiast jeśli chodzi o temat danej stacji czy stołu, to możliwości są w zasadzie nieograniczone. Generalnie wszystko zależy od preferencji Państwa Młodych, więc jeśli kochają słodycze albo spodziewają się wielu dzieci na weselu, w ramach przyjęcia organizujemy kolorowy i słodki candy bar, jeśli jednak uwielbiają kuchnię włoską, francuską albo tajską – proponowanymi w food barze potrawami nawiązujemy do potraw charakterystycznych dla danego kraju.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że food bary oferujące dania charakterystyczne dla danych zakątków świata bardzo często pojawiają się na weselach organizowanych przez Pary mieszane narodowościowo, np. polsko-włoskie, polsko-hiszpańskie czy polsko-brytyjskie. W związku z tym, że ich goście pochodzą z dwóch różnych państw, więc niejeden z nich sięgnie po coś, co zna i lubi. Zwykle dania oferowane w food barze są nie tylko smakowite, ale też atrakcyjnie podane. Tutaj też można wykazać się tu niezwykłą kreatywnością i pomysłowością.

Zobacz również