img

Małe dzieci na weselu

Mali goście podczas wesela bywają problematyczni. Niby od zawsze zaprasza się całe rodziny ze wszystkimi członkami, ale wiadomo, że wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Jak sobie poradzić z tą kwestią?

Nie chodzi o pieniądze

W większości hoteli za gości poniżej trzech lat nie płaci się nic. Dla starszych dzieci, jeśli chodzi o jedzenie, przeznaczone są tzw. „połówki” porcji albo porcje dziecięce. Problem z małymi dziećmi polega na czymś zupełnie innym – dzieci szybko się nudzą. A nuda w tym wypadku oznacza stres dla rodziców oraz małe katastrofy podczas całego dnia pełnego wrażeń.

Zaangażuj dzieci

Jeśli zdecydowałeś się zaprosić rodziny z dziećmi na swoje wesele, poświęć zorganizowaniu im czasu trochę uwagi. Po pierwsze, zaangażuj je do wydarzeń podczas dnia. Wiedząc ile dzieci będzie na weselu i mniej więcej w jakim są wieku, możesz poprosić rodziców o to, by ich pociechy np. sypały kwiatki na ślubie, trzymały welon albo podały obrączki. Dzięki temu dzieci będą czuły się ważne, a na zdjęciach wyjdą słodko i zabawnie. Jeśli jednak jakiś mały gość nagle zmieni zdanie i nie będzie chciał w czymś uczestniczyć, pora na plan B. Po drugie, w hotelach często można poprosić o usługi animatora dla dzieci. Animator może zabrać małe towarzystwo do innego pomieszczenia i zabawiać je chociaż przez kilka godzin. Dzięki temu rodzice dzieci w końcu skupią się na weselu i skorzystaniu z możliwości bycia samemu chociaż przez kilka chwil, a dzieci będą zainteresowane dziecięcymi sprawami.

Dekoracje dla najmłodszych

Coraz popularniejsze staje się aranżowanie wnętrza specjalnie z myślą o małych gościach. Szczególnie wtedy, gdy rodziny i bliscy mają przydzielone konkretne miejsca. Zrobić dla dzieci można naprawdę dużo, wszystko zależy od kreatywności. Na przykład, pod talerz wstaw strony do kolorowania, a przed talerzem połóż kredki albo mazaki. Na wypadek zamalowania stołów czy obrusów wybierz kredki, których łatwo się pozbyć z różnych sprzętów. Ciekawą opcją jest także stworzenie dziecięcego menu – wiadomo, że dzieci miewają bardzo specyficzne gusta, jeśli chodzi o jedzenie. Poza tym na krzesłach, na których będą siedzieć dzieci, można poprzyczepiać baloniki z ich imionami. Na pewno się ucieszą – mali goście, jak i ich rodzice. Np. hotel Lenart położony w Wieliczce k. Krakowa, oferuje kącik z bajkami dla dzieci oraz mnóstwo kostiumów, w które mogą się poprzebierać.

Zaciszne miejsce

Bardzo często również wynajmuje się pokoje dla par, które przybędą na wesele z dziećmi lub ogólnie pokój, w którym najmłodsi będą mogli odpocząć. Takie usługi warto „dogadać” z hotelem, który zwykle jest bardzo przyjaźnie nastawiony dla najmłodszych. Jeśli planujesz zorganizować swoje wesele w okolicach Krakowa, sprawdź ofertę hotelu Lenart i umów się na spotkanie. To jedno z miejsc, które w profesjonalny sposób podchodzi do opieki nad najmłodszymi gośćmi. Np. za dzieci do lat 6 nie płaci się w ogóle, a pomiędzy 6-12 rokiem życia – połowę ceny dorosłej osoby.

Konkursy

Podczas wesela można także zorganizować konkurs z nagrodami dla najmłodszych. Świetna zabawa gwarantowana, a cieszyć się będą nie tylko dzieci.

 

Zobacz również