img

5 pomysłów na proste i efektowne dekoracje komunijne

Zapewne szukacie pomysłu na przyozdobienie miejsca, w którym organizujecie przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii? Jeśli tak to mam dla Was kilka propozycji, które idealnie nadają się na tę okazję i pomogą Wam stworzyć odpowiednią atmosferę. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak przygotować samodzielnie proste i efektowne dekoracje komunijne. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że jednym z najprostszych pomysłów na ozdobienie miejsca przyjęcia jest wykorzystanie balonów komunijnych. Teoretycznie czasami mogą się nam one kojarzyć z pewną kiczowatością, ale w tym przypadku będą pełniły rolę delikatnej i eleganckiej dekoracji. Oprócz tego ciekawą propozycją jest również biała girlanda komunijna, mocowana na gumce o długości około 3 metrów. Generalnie rzecz ujmując jej zamocowanie nie powinno przysporzyć nam problemu, a efekt będzie bardzo ładny.

Poza tym możemy również wprowadzić na przyjęcie nieco kolorytu decydując się na barwne ozdoby. Natomiast jeśli chcemy zaskoczyć swoich gości, z pewnością zrobimy to rozrzucając na stole wyjątkowe konfetti, które nawiąże do wiary i religii. Musisz także wiedzieć, że rolę swojego rodzaju dekoracji mogą pełnić również specjalne jednorazowe talerzyki, idealne na komunijne ciasto i przekąski. Dodatkowo możesz pomyśleć o wiszących ozdobach, które będą w naprawdę żywych kolorach, również nawiązujące do Pierwszej Komunii, dostępne w barwach różowych dla dziewczynki oraz niebieskich dla chłopca.

Generalnie rzecz ujmując dekoracje komunijne mogą przybrać różną formę, ale najważniejsze jest, by dostosować je do ogólnej wizji przyjęcia i dobierać je w podobnym tonie. Poza tym nie zapominajmy o tym, że to nie dekoracje są najważniejsze w ten ważny dzień, a nasze dziecko oraz sakrament Komunii Świętej, który będzie przyjmował. W związku z tym postarajmy się znaleźć kompromis i podzielmy czas przygotowań do Komunii Świętej, na czas poświęcony w Kościele, oraz na przygotowanie duchowe naszego dziecka do przyjęcia sakramentu, a także na czas, który poświęcimy na wynajęcie sali czy też udekorowanie naszego domu.

Jest to oczywiście bardzo ważne, bo jeśli uda nam się zorganizować udane przyjęcie, oprawione w piękny i dopasowany wystrój to nasi goście będą dobrze czuli się w takim miejscu, a co za tym idzie będą się lepiej bawić. Dlatego podejdźmy do całego zadanie ambitnie i włóżmy w swoją pracę dużo serca, a na pewno efekt zadziwi nas pozytywnie! Wydawałoby się, że zwykle balony, girlandy i inne ozdoby to tylko małe szczegóły, ale to właśnie one mogą zadecydować o tym, jak wypadnie cała impreza w oczach wszystkich gości. Pamiętaj, że czasami diabeł tkwi w szczególe! Powodzenia!

 

Zobacz również