img

Olśnij gości idealną salą weselną!

Po wyborze daty ślubu przyszła pora na wybranie idealnej sali weselnej. Idealnej, czyli takiej, która spełni nasze wszelkie oczekiwania i wymagania oraz zachwyci weselników. Nie da się ukryć, że to niezwykle trudna decyzja. Przede wszystkim, obecnie ilość obiektów, które spełniają wszelkie kryteria, aby stać się doskonałym miejscem na urządzenie wesela jest ogromna. Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwej sali.

Wielkość sali weselnej

Sala weselna powinna być dostosowana pod względem wielkości do liczby gości. Okazuje się, że zbyt mała sala weselna paradoksalnie ma przewagę nad salą zbyt dużą. Dlaczego? Nie ma nic gorszego na zdjęciach i nagraniach z wesela, niż parkiet, na którym bawi się garstka ludzi czy sala, na której widać niewielką liczbę biesiadników, bo takie będzie wrażenie, gdy sala będzie za duża.

Jednak sporym błędem jest również wybór zbyt małej sali. Sytuacja, w której goście przy stole potrącają się łokciami nie jest z pewnością komfortowa. Również duży ścisk na parkiecie powoduje, że zabawa staje się męcząca. Istnieje jeszcze jeden plus mniejszych sal weselnych, o którym warto wspomnieć. Wszelkie efekty świetlne lepiej wyglądają na niewielkich przestrzeniach. W takich salach zdecydowanie łatwiej jest zbudować klimat przyjęcia. Jednak, mimo wszystko, zawsze starajmy się dopasować wielkość sali do rozmiarów danego wydarzenia. Większość obiektów jest w stanie zaproponować nam sale o różnych rozmiarach. Dla przykładu w Hotelu Lenart w Wieliczce istnieją 3 przestronne sale o różnej pojemności.

Koszt wynajęcia sali weselnej

Wynajęcie sali weselnej generuje ogromne koszty, które stanowią jeden z podstawowych wydatków w budżecie weselnym. W koszt wynajęcia sali mogą być wliczone różne dodatkowe opcje np. dekoracje, odpowiednie oświetlenie, pokrowce na krzesła. Niektóre z obiektów nie podają jednak rzeczywistych kosztów, starając się przyciągnąć jak największą grupę potencjalnych klientów. Dlatego zawsze warto dopytać o szczegóły i uwzględnić je w zawieranej umowie wynajmu.

Lokalizacja sali weselnej

Lokalizacja sali weselnej to jedno z podstawowych kryteriów jej wyboru. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy ograniczeni do swojego miejsca zamieszkania i jego okolic. Bardzo popularne stają się śluby wyjazdowe organizowane na np. w górach. Pamiętajmy o tym, że każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy. Wesele urządzone w centrum miasta będzie z pewnością łatwiejsze do „ogarnięcia” pod względem logistycznym. Musimy jednak liczyć się wówczas z ograniczonym poziomem prywatności. Jeżeli wybierzemy salę położoną w znacznej odległości od miejsca ceremonii ślubnej, będziemy zobowiązani pomyśleć także o zapewnieniu gościom dodatkowego transportu. Nie możemy, bowiem oczekiwać, że każdy weselnik będzie w stanie dotrzeć na miejsce wesela na własną rękę.

Profesjonalna obsługa

Profesjonalna obsługa to klucz do sukcesu każdego przyjęcie weselnego. Gość czekający pół godziny na zamówioną kawę lub niemogący doprosić się dodatkowego talerzyka z pewnością nie pozostawi na obsłudze suchej nitki. Co więcej, jego opinia rozciągnie się na całe przyjęcie. Pamiętajmy o tym, że gość niezadowolony, to gość pamiętliwy. Jeszcze długo po weselu będzie rozsiewał wokół opinie, jak fatalnie został potraktowany w trakcie naszego wesela.

 

Zobacz również