img

Wybór sali weselnej - na co zwrócić uwagę?

Ślub jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu zakochanych. Poza ceremonią zaślubin bardzo istotną rolę odgrywa miejsce, w którym odbędzie się wesele. To przecież klimat i wygląd wybranej sali wpływa na wrażenia gości. Dowiedzcie się, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej sali weselnej!

Dzięki naszej liście elementów, które warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o wyborze konkretnej sali weselnej będziecie cieszyć się świetnie zorganizowaną imprezą!

Pierwszy raz na sali

Oglądając waszą potencjalną salę weselną dokładnie rozejrzyjcie się po lokalu. Przejrzyjcie propozycję menu, a najlepiej wypróbujcie wybrane potrawy podczas obiadu lub kolacji w wybranym lokalu. Zajrzyjcie do toalety i dowiedzcie się, czy obsługa danego miejsca będzie dbać także o to pomieszczenie podczas imprezy. Koniecznie sprawdźcie przestrzeń do tańczenia oraz wygląd parkietu. Ważne, żeby nie był zbyt śliski, bo to grozi niebezpiecznymi wypadkami tanecznymi. Ponadto zajrzyjcie do szatni, sprawdźcie czy lokal posiada bezpłatny parking dla gości, czy jest palarnia i dostępne wyjścia na zewnątrz, np. ogród, taras. Nie zapominajcie także zobaczyć, jak wygląda miejsce dla obsługi tecznicznej wesela, tj. fotografa, kamerzysty oraz orkiestry. Dowiedzcie się, ile kosztuje menu dla tych osób, bywa że jest wliczone w cenę przyjęcia.
Kolejną ważną kwestią jest możliwość rozstawienia stołów. Istotne jest to, żeby nie stały one zbyt blisko ścian lub siebie nawzajem, a goście mogli poruszać się między nimi swobodnie.

Uwaga na detale organizacji!

O co jeszcze dopytywać podczas wizyty na sali? Oto lista najwżniejszych dopytań:
1. Ile wynosi zaliczka?
2. Czy w cenę wliczona jest obsługa kelnerska oraz ilu kelnerów przypada na osobę?
3. Czy lokal posiada zamykany, bezpieczny pokój, w którym w trakcie przyjęcia można przechować pieniądze i prezenty?
4. Czy dekoracja sali na wesele jest w cenie przyjęcia i jak duży wpływ możecie mieć na jej ostateczny wygląd?
5. Czy istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji, np. wiejskiego stołu, słodkiego stołu, pokazu sztucznych ogni?
6. Czy restauracja posiada osobne, zamykane pomieszczenie na alkohol i czy musicie płacić „korkowe”?
7. Czy sala dysponuje własnym agregatem na wypadek wystąpienia awarii prądu?
8. O której kończy się wesele i jaki będzie koszt ewentualnego przedłużenia zabawy?

 

 

 

Zobacz również