img

Organizacja noclegu dla gości weselnych

Ślub i wesele to szczególny dzień życiu każdej Młodej Pary. Nic dziwnego, że Młodzi pragną być w tym dniu otoczeni przez grono najbliższych osób z rodziny, znajomych i przyjaciół, również tych mieszkających w odległych miejscach kraju lub zagranicą. Powstaje jednak kłopot z noclegiem. W jaki sposób go zorganizować, aby goście byli zadowoleni, a my pewni, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik?

Najważniejsze kwestie dotyczące organizacji noclegu dla weselników

Podstawowym obowiązkiem przyszłych nowożeńców jest zapewnienie wszystkim gościom informacji na temat noclegu. Wiele par uważa, że należy to zrobić w zaproszeniu. Jednak wcale nie jest to konieczne. Wystarczy przekazanie ich mniej więcej w tym samym czasie, w którym goście otrzymują zaproszenie. Przyszła Para Młoda może to zrobić osobiście, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie informacje podać przez telefon czy drogą mailową. Goście mając pewność, że nie muszą się martwić o nocleg, unikną wielu stresów.

Kolejna kwestia to wybór odpowiednich miejsc noclegowych. Musimy wziąć pod uwagę, ile przyjezdnych gości zostało zaproszonych na wesele, gdzie planowane jest przyjęcie i jaka jest baza noclegowa w najbliższej okolicy. Jeśli przyjezdnych gości nie ma zbyt wielu, a wesele odbywa w miejscu zamieszkania młodych, warto rozważyć opcję ulokowania ich u rodziny lub znajomych. Oczywiście, po wcześniejszym uzgodnieniu, aby nie tworzyć krępujących sytuacji.

Może zdarzyć się, że niektórzy goście sami zapragną zorganizować sobie nocleg. Należy im to umożliwić, ewentualnie podpowiadając, które obiekty są godne polecenia. Bez względu na to, które rozwiązanie wybieramy, na pewno zawsze należy skontrolować i dopilnować, czy w dniu wesela każdy gość będzie miał zarezerwowany nocleg oraz zapewniony transport do miejsca uroczystości.

Wesele wyjazdowe, a nocleg

Wiele par poszukuje obecnie ciekawych miejsc na organizację przyjęcia weselnego zupełnie oddalonych od swoich rodzinnych miast. Któż z nas nie chciałby wyprawić wesela w górach lub nad morzem, w cudownej scenerii? Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wybranie ośrodka, który z jednej strony umożliwi urządzenie wesela, a drugiej zapewni pokoje zarówno Młodej Parze, jak i wszystkim gościom.

Kompleksowa organizacja przyjęcia połączona z wynajęciem pokojów, może okazać się korzystna pod względem finansowym. Wiele hoteli czy domów weselnych proponuje wówczas sporej wysokości upusty. Ta opcja jest również bardzo wygodna. Wszyscy goście zgromadzeni są w jednym miejscu. Nikt się nie gubi, nie ma problemów z dojazdem, nie trzeba organizować dodatkowego transportu. Jeżeli młodzi myślą o poprawinach, tym bardziej powinni rozważyć takie rozwiązanie. Po hucznej zabawie hotel zapewni gościom nie tylko nocleg, ale i śniadanie dla biesiadników.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania konkretnego obiektu, powinniśmy przynajmniej orientacyjnie wiedzieć ile gości będzie potrzebowało pokojów i jaką opcję noclegu zamierzamy wybrać. Mając z góry sprecyzowane wymagania łatwiej znajdziemy odpowiednie miejsce.

 

 

 

Zobacz również