img

Chrzciny - najważniejszy dzień w życiu dziecka i rodziny

Trzeba przyznać, że ceremonia chrztu to wielkie wydarzenie w życiu każdej rodziny. Zazwyczaj wymaga to specjalnych przygotowań i podjęcia szeregu decyzji, gdyż od nich zależy naprawdę wiele. Niestety, ale mnogość pytań, jakie sobie stawiamy i wyborów, których musimy dokonać, bywa przytłaczająca, to bardzo trudne i nerwowe chwile, zwłaszcza dla osób przeżywających je po raz pierwszy. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, w jaki sposób zorganizować chrzciny, czyli najważniejszy dzień w życiu dziecka oraz jego rodziny. Przeczytaj koniecznie!

Chrzest - najważniejsze aspekty

Zacznijmy od tego, w naszej szerokości geograficznej najwięcej dzieci rodzi się wraz z nadejściem wiosny. Dlatego najpopularniejsze daty na chrzest to Boże Narodzenie i Nowy Rok oraz Święta Wielkanocne. Natomiast jeżeli zależy nam bardzo na którejś z nich, warto zająć się tym znacznie szybciej. Na pewno dobrym pomysłem jest ochrzczenie dziecka, kiedy jest już ciepło za oknem, ponieważ odpadną nam wówczas problemy z ubiorem, ale i obawy przed przeziębieniem maleństwa. Poza tym wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie zorganizować tę uroczystość. Jednak coraz częściej odchodzi się od robienia tego w domowym zaciszu, a mają na to wpływ różne względy. Zdecydowanie część z nas nie ma odpowiednich warunków lokalowych, część nie potrafi gotować, części się zwyczajnie nie chce.

Pamiętajmy jednak, że Polska, tradycyjna gościnność nakazuje przygotować na tę okoliczność okazały obiad. Niestety, nie zawsze jednak, nasze prywatne możliwości idą z tym w parze. Przede wszystkim jednak każde rozwiązanie, na które zdecydujemy się przy małym dziecku, ma swoje plusy i minusy. Dlatego trzeba oszacować, które ma tych „za” najwięcej. Poza tym organizując przyjęcie w domu, mamy na miejscu, wszystkie akcesoria niezbędne do pielęgnacji dziecka. Przede wszystkim jednak zdając się na organizację imprezy poza nim, a wybierając lokal przyjazny dzieciom, liczyć możemy na podobny komfort.

Zwykle jest tak, że spotkanie z rodziną, w domu podczas uroczystości chrzcielnej, wymaga sporego poświęcenia od gospodyni, a większość nie jest mu w stanie sprostać. Pamiętajmy, że to w końcu zarówno młode mamy, jak i stażem gospodynie. W związku z tym można poprosić o pomoc, ale znane porzekadło mówi: jak masz liczyć na kogoś, licz na siebie. Nie da się ukryć, że trudno jest jednak zajmować się gotowaniem i dzieckiem jednocześnie. Dlatego też, warto przyjęcie zaplanować w lokalu, musi to być jednak dobrze przemyślana decyzja. Przede wszystkim jednak jest to wariant, który ma niewątpliwie sporą zaletę: gotowaniem posiłku, przygotowywaniem stołu, a potem sprzątaniem zajmie się ktoś inny. Musisz też pamiętać, że planując chrzciny w lokalu, warto zrobić rezerwację przynajmniej miesiąc, a niekiedy nawet dwa, wcześniej.

Zobacz również