img

Wyposażenie sali weselnej - czego nie można przeoczyć?

Organizowanie wesel to obecnie jeden z największych biznesów na świecie. Wymagania narzeczeństw rosną i przybierają czasem naprawdę dziwne formy, a wraz z wymaganiami rosną także ceny. Jeśli zabierasz się za organizowanie własnego wesela samodzielnie, przygotuj się na … wszystko. To bardzo absorbujące zajęcie. Dzisiaj przygotowaliśmy dla ciebie poradnik dotyczący wymagań sali weselnej. Czego nie może w niej zabraknąć?

Długie terminy

Do legend przechodzą historie o tym, z jakim wyprzedzeniem rezerwuje się weselne sale. Czasem można mieć wrażenie, że pary nie patrzą już na to, jaka właściwie jest ta sala, tylko szybko podpisują umowę, by „mieć to z głowy”. O czym jednak trzeba pamiętać?

Podstawowe umeblowanie

Do podstawowego umeblowania sali weselnej należy wystarczająca ilość krzeseł oraz stolików. I to nie byle jakich – powinny być jednolite i dobrze się komponujące. Dobrze jest znać liczbę gości weselnych, dzięki temu uniknie się problemu nadrabiania braków w asortymencie i sala weselna nie będzie wyglądać jak przypadkowy pokój ze składem mebli. To samo dotyczy zastawy stołowej, sztućców, porcelany itd. W końcu teoretycznie wesele wypada tylko jeden raz w życiu, dlatego trzeba dopilnować takich szczegółów. Dodatkowo jeśli zdecydowaliście, że Wasze wesele odbędzie się na świeżym powietrzu konieczne jest ubezpieczenie się na wypadek złej pogody. Warto postawić na wynajem namiotów pneumatycznych, które (gdy ozdobione i odpowiednio oświetlone) mogą stanowić wspaniały element dekoracyjny a oprócz tego osłonią gości przed ewentualnym deszczem.

Kuchnia

Skoro jesteśmy już przy wyposażeniu, zajrzyjmy do kuchni. Kuchnia powinna być profesjonalnie wyposażona i czysta. Porozmawiaj z główną kucharką, ustal menu, spróbuj potraw. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dobrze wybrałeś. Jeśli chodzi o kwestie kuchenne, zwróć także uwagę na kelnerów i kelnerki. Zadbaj o to, by ilość kadry była wystarczająca dla sprawnej obsługi weselnych gości.

Wymogi

Każdy obiekt, który został oddany dla użytku klienta biznesowego i prywatnego musi spełniać z góry ustalone wymogi. Między innymi, prawo określa jaka powinna być akustyka w danym pomieszczeniu, natężenie światła czy temperatura. Jeśli samodzielnie organizujesz swoje wesele, zapoznaj się z przepisami bhp i poproś właściciela o okazanie potrzebnych dokumentów. Obecnie standardem w salach weselnych jest np. klimatyzacja lub systemy sterowania dźwiękiem i światłem tak, by można było wszystko dostosować do konkretnej sytuacji.

Muzyka

Większość par decyduje się na wynajęcie zespołu, który przez całą noc będzie zabawiał gości grając muzykę na żywo. Upewnij się, że w sali weselnej jest odpowiednie miejsce na zespół i jego sprzęt. Dobrze by było, by muzyka i stoły znajdowały się w jakiejkolwiek separacji – w końcu goście od czasu do czasu też muszą odetchnąć.

Parking

Zapewne wynajmiesz salę weselną oddaloną od kościoła lub urzędu cywilnego. Dlatego nie zapomnij dowiedzieć się, jak wygląda sprawa z parkingiem, bo na pewno większość twoich gości przyjedzie do ciebie samochodami!

Co z dekoracjami?

Jeśli nie czujesz się na siłach na tym gruncie, poproś profesjonalistę o pomoc. Nie musicie całej sali obsypywać kwiatami i wymyślnymi dekoracjami, obecnie panuje trend na minimalistyczne dekoracje w dobrym guście i jasnych kolorach. Poprzeglądaj katalogi z przykładowymi wystrojami, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. W końcu wszystko musi być idealnie i dopięte na ostatni guzik.

 

Zobacz również