img

Organizacja imprezy integracyjnej - kilka nietuzinkowych pomysłów

Wszyscy obecnie wiedzą, jak ważna jest dobra atmosfera w firmie. Częstokroć decyduje ona o dobrej efektywności pracowników, a zatem o ich skuteczności i poprawnym wykonywaniu swoich obowiązków. Złe relacje w firmie mogą być powodem stałego napięcia, który doprowadzi do gorszej współpracy pracowników danego przedsiębiorstwa. Z pewnością będzie to miało swój wpływ na wyniki firmy. Dlatego też wielu pracodawców decyduje się na organizację imprez integracyjnych - one mają zacieśnić więzi i poprawić relacje między pracownikami. Czy jednak muszą to być zwyczajne imprezy?

Okazuje się, że im ciekawsza impreza, tym relacje między pracownikami są lepsze. Wszak na normalnym spotkaniu każdy mógłby zająć się swoim telefonem, zaszyć gdzieś w kącie lub przebywać stale w znanym sobie gronie. A przecież chodzi o to, żeby poznać jak najwięcej ludzi i umieć z nimi dobrze współpracować. Niektóre imprezy - gdy są dobrze zorganizowane - z pewnością ułatwią pracownikom dobre poznanie się, świetną zabawę w swoim gronie, spędzenie mile czasu i zwiększenie wzajemnego zaufania. Nie da się ukryć, że wiele zależy od samych pracowników i tego, czy będą chcieli lepiej się poznać. Jednakże nawet największe konflikty można rozwiązać - ważne jest tylko, żeby wiedzieć jak to zrobić. Marta Sznura z agencji eventowej trygon.pl wskazuje, że często dopiero takie imprezy są dla pracowników okazją do poznania się na stopie pozazawodowej. Bywa że właśnie na takich prywatnych spotkaniach - gdy już możemy się trochę wyluzować - zawiązują się przyjaźnie i wyjaśniają od dawna istniejące spory. Dodaje, że pracodawcy często sami wskazują, jaki jest nadrzędny cel imprezy i co chcieliby dzięki niej osiągnąć. Gdy specjaliści wiedzą wszystko, mogą dopasować konkretną imprezę do konkretnej grupy osób. Oczywiście, kreatywność specjalistów od organizacji tego typu imprez jest nieograniczona. Dlatego też co jakiś czas pojawiają się nowe pomysły i nowe rozwiązania. Oto kilka sprawdzonych rozwiązań:

1. Wieczór tematyczny -> Ponad połowa pracodawców oraz firm organizujących imprezy integracyjne stawia właśnie na imprezy tematyczne. Dla pracowników jest to szansa, żeby się przebrać, a następnie poczuć jak ludzie z zupełnie innych czasów. Można na przykład przebrać się w stroje z lat siedemdziesiątych i urządzić prawdziwy wieczorek taneczny. Muzyka oraz wystrój wnętrz będzie odpowiadał klimatowi tamtych czasów. Z pewnością będzie wiele śmiechu, a każdy z pracowników będzie lepiej nastawiony do zabawy. Wystarczy zobaczyć siebie samego w długowłosej peruce i dzwonach, żeby z humorem podejść do całej imprezy i integracji.

2. Wieczór współpracy -> Do rozwijania współpracy wśród pracowników świetnie nadaje się na przykład zabawa zwana Bursztynową Komnatą. W czasie jej trwania pracownicy danej firmy muszą wykonać wcześniej przygotowane przez firmę eventową zadania. Oczywiście, wykonują je w małych grupach, a osiągnięcie końcowego sukcesu - tak samo jak w pracy - zależy od ich dobrej współpracy i wzajemnego zrozumienia. Po wykonaniu zadań otrzymują bowiem wskazówkę, która pozwoli im odnaleźć tytułową Bursztynową Komnatę.

3. Wieczór rywalizacji -> Co prawda pracownicy dosyć ostro rywalizują ze sobą w pracy, ale być może właśnie dlatego zabawa z elementem rywalizacji pozwoli im spojrzeć na konkurencję w życiu zawodowym w nieco inny sposób. Wieczór rywalizacji może być wypełniony różnego rodzaju zabawami, na przykład zabawą o nazwie Karmazynowy Szkwał. Wówczas firma eventowa musi dostarczyć wszystkich niezbędnych akcesoriów, a pracownicy mogą nie tylko odpocząć na przykład żeglując po morzu, ale również sprawdzają sami siebie podczas licznych konkurencji i biorą udział w ciekawych rzeczach - na przykład chrzcie morskim.

 

Zobacz również