img

Bankiet, czy warto?

Wbrew pozorom spotkanie nie musi być sztampowym i sztywnym przedsięwzięciem, jak to się ogólnie przyjęło. Tego typu spotkania to nie tylko możliwość rozwoju zawodowego, firmy czy też nawiązanie sieci kontaktów biznesowych, to także okazja do poznania nowych ludzi. To także szansa na tworzenie marki, renomy działalności w bardzo wpływowym środowisku biznesowym, artystycznym, a nawet politycznym. Spotkanie biznesowe, może odbywać się w siedzibie firmy, salach konferencyjnych, jednak coraz większą popularnością cieszą się bankiety.

Współcześnie, w naszym kraju organizowanie tego typu przyjęć stało się niezwykle modne, świadczy o tym wysyp usług organizujących bankiety, które bez wątpienia wyróżniają się na tle konferencji i kongresów organizowanych przez firmy, koncerny. Bankiet, być może to brzmi wytwornie, samo wydarzenie jest równie doniosłe co sama nazwa. Wydawałoby się, że w naszej kulturze bankiety, nie sprawdzą się. Jednak zmiana podejścia do takiego przyjęcia obrazuje, jak zmienia się polskie społeczeństwo, mamy ambicje, wiedzę, w końcu jesteśmy Europejczykami. Bankiety przywędrowały do Polski z zachodniej granicy, podobnie jak było w przypadku innych branż, modowych, technologicznych, przykładów można mnożyć. Jak jeszcze do niedawna przebiegały spotkania biznesowe? Nie dziwne, że utarła się opinia, mówiąca o sztywnej aurze i napiętej atmosferze, bowiem organizowane były w małych, biurowych salkach. Były to meetingi długie, obejmowały jedynie skromny poczęstunek. Teraz, spotkania biznesowe zyskały aprobatę elit, ponieważ ich ranga sięga niemalże uroczystości, biorąc pod uwagę zapał z jakim są organizowane oraz wysokie koszty związane z całą otoczką organizacji. Istotne jest tu dopracowanie detali, na które składa się wyszukane menu, akcentujące nie tylko tradycyjne dania regionu, ale i elementy kuchni fusion, złożone tylko i wyłącznie z luksusowych produktów. Bankiety, to uczta dla zmysłów, to nie tylko wytworne dania, cieszące podniebienia, ale także aranżacje muzyczne, połączone z występami artystycznymi, co daje gwarancje dobrej zabawy. Warto jednak pamiętać, że to nie tylko przyjemności. Radość, dobra zabawa są jedynie narzędziami do pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

Atmosfera panująca na bankietach, sprzyja nawiązywaniu ciekawych znajomości, co bez wątpienia może zaowocować sukcesem. Bankiet, daje gospodarzowi sposobność autoprezentacji, przedstawienie wiedzy i doświadczenia. W świetle tych wszystkich możliwości, nic więc dziwnego, że bankiety cieszą się tak ogromną popularnością, ponieważ są narzędziem, które ułatwia rozwój nie tylko osobowości ale i firmy, zatem mimo, że jest to spora inwestycja finansowa, to w związku z ogromną ilością korzyści warto.

 

Zobacz również