img

Imprezy firmowe jak je zoorganizować , poradnik część 2

Gdy już zdecydujemy się na organizowanie przyjęcia firmowego musi zadbać o odpowiedni budżet. Jego wysokość determinuje dalsze działanie. Bowiem imprezę można zorganizować niemal za każde pieniądze, od ich ilości zależeć będzie poziom i jakość tej imprezy. Musimy być świadomi, że niewielkie środki pozwolą jedynie na zadbanie o konieczne minimum. Natomiast duży fundusz pozwala zorganizować ciekawy koncert, urozmaicić menu, kupić materiały na imprezę wyższej jakości czy zatrudnić więcej osób do pomocy. Najważniejsze jednak jest to, ze daje pewien margines swobody w planowaniu, np. zawsze zdarzają się wahania w ilości uczestników. W związku z tym, jeśli jest tylko taka możliwość to dobrze jest się postarać o dodatkowe wsparcie finansowe, w zależności od charakteru imprezy mogą to być np. sponsorzy związani z branżą, dla których będzie to dobra reklama.

Oczywiście trzeba też pomyśleć o tym, gdzie i w jaki sposób można obniżyć koszty. A wierzcie mi, że można na pewno. Dlatego warto zebrać kilka ofert na każdą usługę i porównać je ze sobą. Popularną praktyką jest także negocjowanie cen z dostawcami, ponieważ przy dużym, hurtowym zamówieniu bez większych problemów możemy dostać preferencyjną stawkę. Dobrze jest też mieć elastyczne podejście do daty i miejsca imprezy, ponieważ pozwoli to sporo zaoszczędzić, np. kilka dni po tzw. Sezonie jest o wiele taniej. Dodatkowo ciekawym pomysłem są wolontariusze, którzy będą pracować przy obsłudze imprezy firmowej. Pomysłów jest naprawdę dużo.

Jednak warto wiedzieć, że najprostszym sposobem na ogarnięcie bałaganu finansowego jest współpraca z doradcą podatkowym albo specjalistami od organizacji takich imprez. Oprócz tego musimy pamiętać, że budżet musi się „zamknąć”, gdy mamy więc obawy, co do spełnienia tego warunku to warto przemyśleć, czy jesteśmy w stanie w ogóle zorganizować taką imprezę firmową.

Spotkania przy posiłkach są dla pracowników pierwszorzędna okazją do nawiązywania kontaktów i odnawiania starych znajomości. W związku z tym w ramach obsługi cateringowej powinniście zadbać oto, żeby posiłki były smaczne i przebiegły zgodnie z planem, ale przede wszystkim, by sprzyjały wymianie wrażeń, nawiązywaniu relacji oraz zażartej dyskusji. Form na serwowanie jest wiele, ale nie każdą jest łatwo zrealizować, dużo zależy od firmy cateringowej, ponieważ są firmy, które nie potrafią zorganizować nawet dobrego piknika z grillem. Twoi pracownicy nie będą zadowoleni, gdy postoją pół godziny po kawałek niedopieczonej kiełbasy. Pamiętaj, że w każdym mieście firmy cateringowe są na różnym poziomie, dlatego zawsze sprawdzaj referencje oraz rekomendacje danej firmy, ponieważ jest to niezwykle ważna sprawa. 

 

Zobacz również