img

Jedzenie na weselu - catering czy restauracja?

Jednym z podstawowych kryteriów na podstawie, których goście oceniają przyjecie weselne jest ilość oraz jakość jedzenia. Na tradycyjnym polskim weselu dobra kuchnia to podstawa! Dobra, czyli smaczna, sycąca i różnorodna. Oczywiście liczy się również poziom obsługi. Wiele osób organizujących przyjecie weselne staje przed dylematem: restauracja czy catering? W Małopolsce dobrych restauracji nie brakuje. Również restauracjom hotelowym, w obiektach które organizują wesela nie można nic zarzucić. Jednak mnóstwo jest również dobrych i doświadczonych firm cateringowych. Czym kierować się dokonując tego trudnego wyboru?

Plusy i minusy

Jak to z reguły bywa, każde rozwiązanie posiada swoje zalety i wady. Z pewnością podstawowym atutem restauracji hotelowej jest możliwość skupienia w jednym miejscu wszystkich zadań, a więc stworzenie menu i przyrządzenie potraw, obsługa gości weselnych, stworzenie wystroju sali, a nawet zapewnienie gościom noclegu. Korzystając z tej opcji mamy także większą gwarancję, że przyrządzone posiłki będą świeże i podane na gorąco, bez konieczności podgrzewania. Oczywiście, ceny w restauracjach będą przez to wyższe.

Główną zaletą firm cateringowych są właśnie niskie ceny. Jednak musimy być świadomi, że nie biorą się one z niczego. Na czymś firmy cateringowe muszą przecież zaoszczędzić. Czasami będzie to niższa jakość składników, czasami zatrudnienie do obsługi niedoświadczonych uczniów lub studentów. Wynajmując firmę cateringową z pewnością więcej ryzykujemy. Nie oznacza to jednak, że nie możemy znaleźć świetnej firmy, która dostarczy dobrej jakości posiłki na czas, zapewniając najlepszą obsługę.

Ciekawe oferty małopolskich restauracji i firm cateringowych

W okolicach Krakowa istnieje mnóstwo restauracji i firm cateringowych, które z chęcią wybierane są przez przyszłych Nowożeńców. W przypadku restauracji hotelowych ogromnych ich atutem może być lokalizacja w ciekawym miejscu małopolski. Pary Młode z samego Krakowa coraz częściej decydują się na wesele poza miastem. W mniejszych miejscowościach małopolski znajdują obiekty wysokiej klasy. Przykładem jest Hotel Lenart w Wieliczce. Działa w nim hotelowa restauracja „pod Kominem” przyrządzająca smaczne lokalne dania. Szef restauracji zawsze bierze pod uwagę sugestie i prośby par. W restauracji można zamówić także wymarzony tort weselny. Dzięki kompleksowości świadczonych usług, przyszli Nowożeńcy, które wybiorą to miejsce na przyjęcie weselne nie muszą troszczyć się właściwie o nic, a goście nigdy nie narzekają na zabawę weselną.

 

 

 

Zobacz również