img

Rodzaje imprez okolicznościowych

Organizacją imprez okolicznościowych zajmuje się wiele firm eventowych, oczywiście jeśli chcemy możemy się tym zająć samodzielnie, zależy to od naszych możliwości finansowych. Plusem korzystania z agencji jest to, że to oni zapewniają nam całościową logistykę wydarzenia a my nie musimy się o nic martwić.

Przyjęcia w jakich specjalizują się firmy eventowe można podzielić na kilka kategorii.Imprezy rodzinne

Najpopularniejszymi imprezami tego typu są oczywiście wesela, chrzty, komunie, śluby,  poprawiny, stypy a także urodziny, imieniny czy obchody okrągłej rocznicy ślubu. Dobra organizacja takiego eventu to odpowiednie miejsce, usadzenie gości, dobre jedzenie i zaplanowanie rozrywek w trakcie przyjęcia. Z góry wiadomo, kto się pojawi więc jest to spore ułatwienie dla organizatora.

Koncerty

W tej kategorii znajdą się koncerty kameralne, tematyczne oraz rozrywkowe. Zazwyczaj aby taka impreza miała miejsce należy skontaktować managera danego artysty z agencją artystyczną, która zajmie się zapewnieniem odpowiedniej organizacji. Największa znaczenie będzie miała sala a w szczególności jej wielkość, akustyka oraz nagłośnienie. Czasami zdarza się, że zespół dysponuje własnym sprzętem jednak nigdy nie wiadomo czy coś się nie zepsuje czy nie będzie źle funkcjonować. Ważna jest zapewnienie cateringu gościom (głównie czegoś do picia) i odpowiednia dystrybucja biletów.

Eventy firmowe

Do tej kategorii imprez należą bankiety, imprezy okolicznościowe, integracyjne i plenerowe, promocje i premiery, targi firmowe, konferencje i szkolenia. W zależności od profilu firmy zmieniają się wymagania dotyczące organizacji imprezy. Duża korporacja na pewno będzie wymagała elegancji i wyczucia a małe przedsiębiorstwo- kameralności. Oferta dotycząca rozplanowania takiego przedsięwzięcia jest bardzo bogata i zróżnicowana, wybór należy już do naszych wymagań i możliwości finansowych.

Imprezy szkolne i studenckie

Jest to bardzo specyficzna kategoria eventów. Tutaj należy zadbać o bezpieczeństwo młodzieży i w zależności od wieku oraz ustaleń z dyrekcją szkoły podjęcie decyzji o możliwości lub jego braku jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Jak wiadomo zazwyczaj trzeba przypilnować młodzież, która pomimo zakazu wnosi procentowe napoje na teren imprezy. Jeśli jednak mamy do czynienia z balem absolwenta, tam wszyscy są już dorośli i po szkole więc nie ma przeciwwskazań dotyczących napojów wyskokowych.

 

 

Zobacz również