img

O cateringu słów kilka

Każdy z całą pewnością spotkał się choć raz z taką usługą jak catering. Usługi cateringowe są obecnie bardzo popularne, co więcej, nie są tak drogie, jak niektórym mogłoby się wydawać. Warto bliżej poznać temat cateringu, zwłaszcza jeśli planujemy w niedalekiej przyszłości ważne wydarzenie, takie jak chrzciny czy wesele.

Czym jest catering?

Catering jest niczym innym jak profesjonalną obsługą gastronomiczną. Firmy cateringowe oraz restauracje specjalizujące się w cateringu dostarczają do żądanego miejsca określone posiłki. Zdecydowanie najczęściej catering odnosi się do obsługi gastronomicznej takich imprez jak między innymi wesela, komunie, bankiety, konferencje, firmowe imprezy integracyjne. Coraz częściej szkoły wynajmują firmy cateringowe.

Kiedy catering jest dobrym rozwiązaniem?

Catering to doskonałe rozwiązanie w przypadku wszystkich większych imprez jak te wyżej wspomniane. Chodzi tutaj zarówno o imprezy prywatne/rodzinne jak komunia czy wesele, jak o oficjalne, przykładowo duża konferencja czy bankiet na 300 osób.

W przypadku oficjalnych imprez oczywiste jest, iż organizatorzy nie będą pichcić posiłków we własnych kuchniach. Catering zamawiany jest, gdy imprezy takie są organizowane nie w restauracji, ale w obiektach, które nie posiadają własnej kuchni, np. w centrach konferencyjnych. Wówczas zachodzi konieczność dostarczenia posiłków z zewnątrz.

Choć jeszcze nie tak dawno temu duża część osób samodzielnie przygotowywała takie prywatne wydarzenia jak chrzciny, komunie, wesela, urodziny czy imieniny, catering staje się coraz to bardziej popularny również na tym „polu”. Usługi cateringowe generalnie nie są bardzo drogie. Zapłacimy więcej niż w sytuacji, gdybyśmy wszystko przygotowywali sami, ale niewiele więcej, a ile czasu i nerwów zaoszczędzimy! Rodzice dziecka, które właśnie ma być ochrzczone na pewno doskonale spożytkują zaoszczędzony dzięki cateringowi czas.

Najważniejsze – wybór firmy cateringowej!

​Wybór dobrej firmy cateringowej czy też restauracji świadczącej usługi z zakresu cateringu jest rzeczą najważniejszą. Firmy bardzo dbają o swoją reputację, dlatego też starają się sprostać wymaganiom klientów, serwują pyszne dania z najlepszej jakości produktów, ale...zawsze istnieje ryzyko trafienia na kogoś nie do końca uczciwego. Zanim więc ostatecznie wybierzemy firmę, musimy ją dokładnie sprawdzić. Jeśli jest to restauracja, warto wybrać się na małą degustację dań.

Zobacz również