img

Podziękowania dla gości - pięć rzeczy, których gośćie NIE chcą dostać

Trzeba przyznać, że podziękowania dla gości to zwyczaj, coraz bardziej popularny i lubiany zarówno przez pary młode, jak i ich gości. Okazuje się jednak, że wybór tych właściwych wcale nie jest prosty. No cóż, o ile ostateczna decyzja to sprawa mocno skomplikowana i w dużym stopniu zależna od charakteru Twojego wesela, a także – dobrze oddająca Was jako parę, to łatwiej można wskazać to, czego warto unikać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, opisujący pięć rodzajów prezentów, których powinniśmy Cię unikać, jeśli chodzi o upominki dla swoich gości. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że nie chcę Ci mówić, że absolutnie tego nie powinnaś wybrać, ponieważ nie znam Twoich gości – to Ty ich znasz i wiesz, co im się spodoba. Każdy miewa bardzo różnych gości na weselu, dlatego doskonale rozumiem, że wybierzesz to, co w Twojej opinii Twoim bliskim się spodoba.
Przede wszystkim, jeżeli chodzi o prezenty powinniście unikać czegoś, po czym widać, że niewiele kosztowało. Oczywiście wiem, że wesele to mnóstwo wydatków i kosztowne podziękowania dla gości to ostatnia rzecz, której potrzebujesz. Tylko pamiętaj, że wybierając jednak coś w dobrej cenie, zwróć uwagę na jakość, ponieważ lepiej dać gościom trochę cukierków w pięknym, ozdobnym opakowaniu, niż ogromną paczkę cukierków z Biedronki.

Nie najlepszym pomysłem jest także upominek w postaci czegoś użytkowego z Twoją datą ślubu. Myślisz może o coverz’e na iPhone? Genialny pomysł! Ale szkoda tylko, że jest na nim Twoja data ślubu albo Wasze imiona. Pamiętaj, że praktyczne prezenty są bardzo pożądane przez gości, pod warunkiem, że da się je później wykorzystać i o ile długopis z datą ślubu jest jeszcze w porządku, to plecaki z Waszym zdjęciem na klapie już mniej. Dlatego jeśli koniecznie chcesz brandować użytkowe prezenty, zrób to delikatnie.

Generalnie rzecz ujmując weź pod uwagę fakt, że najlepszym prezentem będzie coś, co można zjeść, dlatego unikaj prezentów, których nie da się zjeść. Doskonałym pomysłem są ciasteczka, cake pops, krówki z Waszymi zdjęciami – tak, tak, tak! Do tego miody w spersonalizowanych słoiczkach, oliwa z oliwek na weselu o greckim motywie przewodnim – to wszystko…miód na moje serce. Pamiętaj, że podziękowania do zjedzenia są po prostu przydatne, w przeciwieństwie do tzw. kurzołapów, które trudno upchnąć w zagraconym mieszkaniu.

Jeśli myślisz o porcelanowych figurkach to z szacunku dla przestrzeni życiowej Twoich gości – odpuść. Oczywiście wiem, że nie wybrałabyś tandety, że wybierzesz takie, które mają głęboką symbolikę i pasują do motywu przewodniego wesela. Trudno jednak dobrać 100 figurek tak, by pasowało do wystroju 100 mieszkań Twoich gości, a zarzucenie takiego drobiazgu w szufladzie ze wszystkim albo upchnięcie gdzieś w kącie półki to chyba jedyne wyjście dla obdarowanego.
Odpuść także rzeczy, z których goście nie potrafią korzystać. Jeśli uwielbiasz sushi, więc postanowiłaś podarować gościom pałeczki z Waszymi imionami i datą ślubu. Czy naprawdę uważasz, że 60-letni wujek będzie z tego prezentu korzystał, a mały synek Twojego kuzyna prędzej wykorzysta je jako łopatki do zabawy w piaskownicy niż do zjedzenia sushi.

 

Zobacz również