img

Wesele w Krakowie i okolicach. Polecane hotele dla gości weselnych

Kraków to idealny wybór na wesele. Historyczna stolica Polski pełna zabytkowych kościołów i kamienic zauroczy każdego, a przyjęcie weselne w tym mieście na pewno będzie niezapomnianym doświadczeniem. Oto krótki przegląd najlepszych i najbardziej niezwykłych sal weselnych w Krakowie i okolicach.

Kraków to nie tylko starówka. Równie wyjątkowe są jego okolice. Oto wybór 4 miejsc z czego każde położone w innej części miasta wyróżnia się czymś innym. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Pałac Radziwiłłów w Balicach

Ten położony wśród ogrodów i starego parku pałac jest miejscem magicznym. W XVI wieku, należące do rodu Bonerów podkrakowskie Balice stały się miejscem, gdzie postawiono ich rodzinną rezydencję. Przez lata gościły tu wybitne osobistości życia politycznego i kulturalnego ówczesnej Polski. Od początku XIX wieku pałac należał do rodu Radziwiłłów. Otoczony malowniczym parkiem, utrzymanym w stylu eklektycznym, z elementami polskiego baroku, przynależy obecnie do krakowskiego Instytutu Zootechniki. Jest to idealne miejsce na wytworne wesele w staropolskim klimacie.

Grupa Hoteli Kazimierz

Położona w centrum dawnego miasta żydowskiego – Dzielnicy Kazimierz – grupa hoteli wyróżnia się wyjątkową lokalizacją, co ułatwia zwiedzanie najważniejszych punktów zabytkowego Krakowa. Urokliwe kamieniczki budują kameralną atmosferę i gwarantują niepowtarzalny klimat Kazimierza, który przyciąga swoją tajemniczością, oryginalnością i nocnym życiem.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Podziemne sale tego wyjątkowego miejsca są niezwykłym wprost miejscem na zorganizowanie ślubu i wesela. Podziemne jeziora i wyrobiska, wykute w skale kaplice, rzeźby i płaskorzeźby, pełne elegancji i tajemniczości podziemne komory, stanowią bajkową oprawę dla niezapomnianej uroczystości. Kopalnia Soli w Wieliczce to absolutnie unikatowy obiekt, którego specyfika pozwala na organizację ceremonii zaślubin i przyjęcia weselnego. Co więcej, obiekt zapewnia również gościom nocleg. Takiego wesela nikt nie zapomni!

Folwark Stara Winiarnia

Ten obiekt historyczny znajduje się w kamiennych zabudowaniach folwarcznych pamiętających XVI wiek. Położony 50 km na południe od Krakowa, w malowniczej miejscowości Mszana Dolna będzie idealny dla kameralnej imprezy w otoczeniu natury. Wewnątrz starych murów jest ekskluzywny hotel, dwupoziomowa restauracja oraz magiczna winiarnia.

 

 

 

Zobacz również