img

Przyjęcie komunijne z cateringiem

W przypadku, gdy przygotowanie posiłku na komunijne przyjęcie jest dla nas zbyt dużym wyzwaniem, a oferty restauracji nam nie odpowiadają, najlepszym rozwiązaniem jest przyjęcie komunijne z cateringiem. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak zorganizować przyjęcie komunijne z cateringiem, przeczytaj koniecznie!

Jak wybrać catering?

Zacznijmy od tego, że pomysł z zamówieniem cateringu wydaje się świetnym pomysłem dla wszystkich tych, którzy nie chcą tego dnia „stać przy garach”, ale woleliby wyprawić te uroczystość w domu. Gdy jednak zdecydujemy się na to rozwiązanie, warto popytać znajomych o sprawdzone firmy, aby nasze przyjęcie nie okazało się być niewypałem z powodu niesmacznego jedzenia lub niewywiązania się firmy z umowy. Oprócz tego trzeba bliżej zapoznać się z ofertami firm, bowiem każda może oferować zupełnie co innego, choć ceny mogą być podobne. Koniecznie też trzeba zadać sobie pytanie: czego oczekujemy od cateringu? Oraz po zapoznaniu się z ofertą konkretnych firm wybrać tę, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania.

Generalnie rzecz ujmując oferty firm są różne, można więc wybrać to, co najbardziej będzie nas interesowało. Natomiast jeśli chodzi o wybór dań to jest on zazwyczaj ogromny, dużo większy niż to, co prezentują restauracje w swoich komunijnych propozycjach. Zwykle są to dania zarówno tradycyjne, jak i bardziej nowoczesne, nie tylko z polskiej kuchni. Dodatkowo niektóre z firm oferują tylko dania na ciepło, inne zaś proponują dodatkowo zimne przekąski – sałatki, wędliny, sery. Rzecz jasna wszystkie dania przewożone są w specjalnych pojemnikach termicznych, dzięki temu mamy gwarancję, że zamówione dania dotrą w stanie nienaruszonym i co najważniejsze – ciepłe. Poza tym w ofercie niektórych firm oprócz obiadu i deseru istnieje również możliwość zamówienia kolacji, jeśli planujemy dłuższe świętowanie. Dodatkowo również napoje ciepłe i zimne mogą wchodzić do menu oferowanego w cateringu.

Warto o tym pamiętać!

Musisz także wiedzieć, że wiele z firm, oprócz samego jedzenia gwarantuje również wyposażenie – stoły i krzesła, bufet, zastawę, obrusy oraz dekorację domu. W związku z tym nie musimy troszczyć się w zasadzie o nic, bowiem odpowiednia ekipa przystroi nasze mieszkanie, zastawi stół i zadba o najmniejsze szczegóły komunijnego przyjęcia. Ponadto niektóre firmy cateringowe zapewniają też pomoc w kuchni, osoby które zajmują się przekładaniem dań na półmiski, patery, dzięki czemu zupełnie nie musimy trudzić się podawaniem dań i obsługą gości. Jakby tego było mało to firmy dostarczają też pojemniki na pozostałe jedzenie, dzięki czemu nie zjedzony tort można zapakować rodzinie do domu. Warto także wspomnieć o tym, że po imprezie natomiast wszystko zostaje sprzątnięte, brudne naczynia zebrane, a w domu pozostawiony jest porządek sprzed przyjęcia.

Zobacz również