img

Jakie prezenty wybrać na wesele?

Co zrobić, jeśli idziecie na ślub i nie macie pomysłu na prezent dla Pary Młodej? Teoretycznie najlepszym i najbardziej popularnym prezentem są pieniądze, jeśli jednak koniecznie chcecie dać jakiś ciekawy i kreatywny prezent to koniecznie przeczytaj ten poradnik. Poniżej znajdziesz krótki tekst, dotyczący ciekawych pomysłów na prezent ślubny dla Młodej Pary.

Zacznijmy jednak od tego, że najczęściej prezenty przyjmowane w formie gotówki. Dlatego też nie bądźcie anonimowi i nie wstydźcie się kwoty. Po prostu podarujcie kwotę na którą Was stać i kupcie kartkę z życzeniami dla Pary Młodej, dopiszcie parę słów, podpiszcie kartkę i gotowe. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że istnieje coś takiego jak lista prezentów - listę prezentów ślubnych tworzy Para Młoda. Chodzi oto, że przyszli małżonkowie wymyślają prezenty i przekazują listę gościom weselnym. Warto wspomnieć o tym, że zazwyczaj przypisuje się konkretny prezent do konkretnej Pary w zależności od stopnia spokrewnienia i możliwości kupujących.

Jeżeli jednak chcemy sprawić Parze Młodej prezent niespodziankę to tu zaczynają się schody dla gości weselnych. Przede wszystkim musicie zastanowić się jaką maksymalnie kwotę przeznaczycie na prezent ślubny. Dodatkowo istnieje też niebezpieczeństwo, że kupicie podobny prezent do tego co kupią inni zaproszeni goście. Natomiast jeszcze większy będziecie mieli problem, gdy nie znacie bardzo dobrze Pary Młodej. Po prostu możecie nie trafić w gust lub kupić prezent ślubny, który nie będzie przydatny.

Musisz jednak wiedzieć, że prezent w postaci alkoholu jest bardzo bezpieczny gdyż alkohol jest pomysłem uniwersalnym. Generalnie butelkę dobrego alkoholu zwykle pijemy w towarzystwie więc chętnych do skosztowania trunku jest wielu. Poza tym jeżeli Para Młoda dostanie kilka butelek to też nic złego się nie stanie. Dodatkowo alkohol jest też wygodnym prezentem, gdyż można go przekazać dalej jako kolejny prezent. Generalnie z alkoholi polecane są wina.

Kolejnym, ciekawym pomysłem jest mebel ozdobnym, gdy trochę lepiej znacie Parę Młodą możecie wyposażyć ich w drobny mebel ozdobny. Poza tym stosunkowo uniwersalny jest obraz, gdyż krajobrazy i pejzaże powinny pasować do większości wnętrz. Oprócz tego pomyślcie też nad wazonem do salonu. Przede wszystkim pamiętajcie, że prezent ślubny powinien być w miarę uniwersalny gdyż każdy ma inny gust. Dopasujcie prezent do wystroju wnętrza nowego domu Pary Młodej.

Na koniec warto wspomnieć o wygodnym rozwiązaniu jakim jest kupon rabatowy, na coś co Para Młoda uwielbia. Jeśli lubią podróżować, możecie złożyć się zniżkę w biurze podróży, gdy są kino maniakami - kupcie roczną kartę stałego klienta w sieci kin. A może karta na basen dla dwojga? Generalnie możliwości jest naprawdę wiele. Najważniejsze, że taki prezent ślubny będzie oryginalny i wcale nie jest trudny do zdobycia. Praktycznie wszędzie mamy zniżki stałego klienta czy kupony rabatowe.

 

Zobacz również