img

Wybór sali weselnej - na co zwrócić uwagę?

Jedną z najważniejszych decyzji dotyczących organizacji przyjęcia weselnego jest wybór odpowiedniej sali. Różne obiekty oferują rozmaite usługi. Nie wszędzie obowiązują te same standardy. Zanim, więc zarezerwujemy miejsce w konkretnym obiekcie, zorientujemy się, co dokładnie wchodzi w zakres usług, a za będziemy musieli zapłacić dodatkowo. Zwracajmy szczególną uwagę na wszelkie ukryte koszty. Stwórzmy listę obiektów, które spełniają nasze podstawowe kryteria, a następnie wybierzmy ten, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom. Podpowiadamy, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę podejmując tę trudną decyzję.

Skala przedsięwzięcia

Wybór sali weselnej w znacznej mierze zależy od rozmiarów wesela. Niektóre pary decydują się na skromne przyjęcie w gronie najbliższych. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie niewielka, kameralna restauracja. Jeżeli naszych 20 gości umieścimy na sali przeznaczonej dla 160 weselników, będzie ona sprawiała wrażenie pustej i chłodnej. Czasami marzeniem pary jest jednak urządzenie hucznej imprezy. Chcą oni przeżywać swą radość w gronie wszystkich krewnych, przyjaciół i znajomych. Jeżeli w takim przypadku wynajmiemy zbyt małą salę, gościom będzie po prostu zwyczajnie niewygodnie. Przy posiłkach będą potrącać się łokciami, a na parkiecie zabraknie miejsca na żywiołowy taniec i dobrą zabawę. Dlatego przeglądając oferty obiektów weselnych zwracajmy szczególną uwagę na dostępne warianty sal. Stosunek wielkości sali do liczby uczestników wesela to jedna z podstawowych kwestii.

Lokalizacja sali weselnej

Od lokalizacji sali weselnej zależy bardzo dużo. Chodzi nie tylko o odległość od miejsca ceremonii. Ważne jest również samo usytuowanie obiektu i jego najbliższa okolica. Wyobraźmy sobie salę weselną w pobliżu ruchliwej drogi ekspresowej. Dojazd będzie łatwy, ale komfort Młodych i gości, którzy w trakcie rozmów przy stole słyszeć będą co chwile odgłosy przejeżdżających samochodów i motocykli zdecydowanie mniejszy.

Oczywiście liczy się także możliwość bezproblemowego dotarcia do obiektu weselnego. Błądzenie po bezdrożach w poszukiwaniu sali weselnej na pewno nie wprawi gości w dobry humor. Wywoła raczej irytację i zmęczenie. Kwestia lokalizacji powinna być rozpatrywana również z punktu widzenia noclegu dla przyjezdnych gości. Jeżeli mamy ich sporo, wówczas warto rozważyć wybór obiektu, który będzie dysponował wystarczającą ilością miejsc noclegowych. Można także wybrać dom weselny w pobliżu, którego znajduje się hotel lub pensjonat.

Zobacz również