img

Apartament dla pary młodej - na co zwrócić uwagę?

Dzień ślubu i wesela to jeden z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary. Jest również bardzo stresujący i męczący. Po ceremonii ślubnej przychodzi przecież czas hucznej zabawy. Nowożeńcy nie tylko sami bawią się na swoim weselu. Ich rolą jest wciąganie do zabawy wszystkich gości. Po zakończeniu wesela jedynym marzeniem Młodych jest zasnąć w wygodnym łóżku, oczywiście po wcześniejszym odświeżeniu się. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego apartamentu dla Nowożeńców. Domy weselne czy hotele zajmujące się organizacją wesel z reguły mają w swojej ofercie również pokoje dla Nowożeńców. Na co powinna zwracać uwagę przyszła Młoda Para dokonując wyboru miejsca noclegu?

Przestronność apartamentu

Niezwykle istotą kwestią jest spora ilość miejsca. Pamiętajmy o tym, że Młodzi w trakcie wesela zmuszeni są do zabawy w tłumie gości. Dlatego po zakończonej imprezie potrzebują przestrzeni oraz dostępu do światła dziennego. Wyobraźmy sobie sytuację, w której Panna Młoda w sukni ślubnej musi przeciskać się między meblami, a ścianą pokoju. Dużo miejsca przyda się również do przechowywania przedmiotów związanych z organizacją wesela oraz otrzymanych kwiatów i prezentów. Poza tym, tylko w dużym apartamencie może zmieścić się ogromne i komfortowe łoże małżeńskie, najważniejszy mebel w pokoju dla Młodej Pary!

Duża wanna

Po ciężkim dniu i części nocy Nowożeńcy muszą mieć możliwość odświeżenia się. Kabina prysznicowa spełni oczywiście dobrze swoją rolę, ale w apartamencie dla Nowożeńców bardziej sprawdzi się dużej wielkości, dwuosobowa wanna, najlepiej z udogodnieniami w postaci chociażby hydromasażu. Będzie cudownym miejscem relaksu i odpoczynku. Romantycznej atmosfery dopełnią świece zapachowe ułożone na jej krawędzi. Wiele hoteli oferuje również płatki róż. Do tego butelka szampana i błogi nastrój zapewniony!

Czy balkon lub taras to konieczność

Z pewnością jest to opcja dodatkowa, ale może bardzo uprzyjemnić i uatrakcyjnić czas spędzony w apartamencie. Nowożeńcy mogą wówczas wieczorem spoglądać razem w gwiazdy, a rano cieszyć się wschodzącym słońcem i świergotem ptaków, pijąc pyszną, pierwszą małżeńską kawę. Balkon powinien być na tyle duży, aby umożliwić wstawienie wygodnych mebli do siedzenia.

Wystrój wnętrza

Wiele par wybierając apartament kieruje się aranżacją wnętrza. Dotyczy do w szczególności przyszłych Pań Młodych. Choć w pokoju tym nie spędzimy wiele czasu, warto, aby wystrój dopasowany był do okazji. Sprawdzą się, zatem pokoje w stylu romantycznym, klasycznym i eleganckim. Cudownym dopełnieniem wystroju będą z pewnością świeże kwiaty. Jeżeli chodzi o kolorystykę wnętrza, dominująca w apartamentach dla Nowożeńców jest biel, czerwień, kolor złoty. Obsługa hotelowa bardzo często dekoruje łóżko czy wannę w łazience płatkami róż, a hotelowe ręczniki układa w kształt zakochanych łabędzi. Te miłe akcenty tworzą fantastyczny klimat. Chodzi o to, by oczarować Młodą Parę.
 

 

 

 

Zobacz również