img

Pokoje dla rodziców państwa młodych - na co zwrócić uwagę?

Każdy kto organizował wesele wie, że zaplanowanie pobytu dla gości, to nie lada wyzwanie. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zapewnienie gościom noclegu w miejscu wesela, ponieważ nie musimy wówczas organizować nocnych transportów gości do hotelu lub domu. Dla każdego rodzaju gości możemy zamówić trochę inne pokoje. Dzisiaj podpowiemy jaki pokój wynająć dla rodziców państwa młodych.

Planując bazę noclegową kierujmy się zasadą, która mówi, że wszyscy goście weselni mają czuć się swobodne, w każdej chwili mieć możliwość wyjść, przebrać się czy odświeżyć. Jest to szczególnie ważna dla rodziców pary młodej, którzy często bardzo aktywnie pomagają w organizacji przyjęcia.

Sprawdź, co oferuje hotel?

Jeśli wiesz, że dla części gości będą zamawiane pokoje koniecznie sprawdź, jakie panują tam warunki zanim podejmiesz decyzję o wynajęciu sali weselnej. Zdarza się, że miejsca dysponujące atrakcyjną salą weselną, nie posiadają zbyt eleganckich pokoi. Rodzicom powinniśmy zapewnić wszelkie wygody, dlatego ważne jest, aby pokój miał oddzielną łazienkę i wszystkie potrzebne dodatki jak ręczniki i kosmetyki. Jeśli nie planujemy poprawin zadbajmy o to, aby kolejnego dnia podano rodzicom śniadanie. Chodzi przecież o to, żeby poczuli się jak jedni z najważniejszych gości, którymi w tym szczególnym dniu z pewnością są dla pary młodej.

O czym warto pamiętać?

Dla rodziców pary młodej wynajmuje się zwykle pokoje dwuosobowe. Kiedy jednak związek jest w separacji lub po rozwodzie lepiej zapewnić im dwa oddzielne pokoje. Warto pomyśleć o rozkładzie samych pokoi względem sali weselnej. W sytuacji, gdy rodzice są w starszym wieku warto położyć ich na dole tak, żeby nie musieli chodzić na górę po schodach. Równie ważne jest, aby pokój nie przylegał bezpośrednio do sali, gdzie odbywa się impreza. Głośna muzyka i okrzyki mogą przeszkadzać im w odpoczynku, jeśli położą się przed zakończeniem. Z drugiej strony jeśli rodzice aktywnie nam pomagają i pełnią funkcję gospodarzy pokój w pobliżu sali weselnej może okazać się świetnym miejscem zarządzania kryzysowego, gdzie zaradna mama uratuje z każdej opresji.

 

 

 

Zobacz również