img

Co warto rozważyć przed dokonaniem rezerwacji miejsca na wesele?

Krótko po tym, jak para decyduje się zawrzeć formalny związek małżeński, następuje gorączkowe poszukiwanie odpowiedniej sali weselnej. Kwestia wyboru miejsca i czasu, w którym odbędzie się wesele, nie zawsze jest tak łatwa, jak chciałaby tego większość par. Już dawno minęły czasy, kiedy przyszli nowożeńcy mieli do wyboru jedno miejsce na wesele w swojej rodzinnej miejscowości. Dzisiaj liczba możliwości jest w zasadzie nieograniczona, a wybór w związku z tym znacznie trudniejszy. To czy dany obiekt nam się podoba, czy nie jest bardzo ważne, ale w rzeczywistości jest znacznie więcej kwestii do rozważenia.

Logistyka przedsięwzięcia

Przyjecie weselne to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Liczba rozmaitych detali, które muszą ze sobą współgrać jest ogromna. Tutaj nie ma miejsca na emocje. Pod uwagę trzeba brać dosłownie wszystko, od tego dla ilu gości potrzebujemy miejsca, przez dopasowanie sali do pory dnia i sezonu, w którym organizujemy wesele, po zakwaterowanie, którego mogą potrzebować nasi weselnicy. Liczbę gości, którzy będą obecni na przyjęciu warto znać jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwania obiektu. Dlatego tak ważna jest kwestia potwierdzenia przez nich obecności. Liczba gości to jedno z pierwszych pytań, które zostanie zadane w trakcie pierwszej rozmowy z właścicielem danego obiektu.

Wybierając salę kierujmy się względami praktycznymi. Jeżeli ślub będzie odbywał się w kościele lub USC w centrum miasta, nie wybierajmy na przyjęcie obiektu położonego na jego peryferiach, do którego dojazd wyniesie godzinę lub więcej czasu. Pamiętajmy o gościach przyjezdnych, którym będziemy musieli zapewnić nie tylko nocleg, ale i transport na miejsce przyjęcia.

Kompleksowość usług

Kompleksowość to słowo klucz, jeśli chodzi o organizację wesela. Dzisiejsze domy weselne są w stanie zapewnić nam kompleksowe usługi związane z urządzeniem przyjęcia weselnego. Jeżeli zatem nie mamy czasu, ochoty lub zdolności organizacyjnych, by myśleć o każdym szczególe przyjęcia weselnego, znajdźmy obiekt, w którym wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Profesjonalny hotel lub dom weselny zaoferuje nam wszystko, od wynajmu stołów i krzeseł, przez bieliznę stołową i dostawę sprzętu gastronomicznego, podpisanie umowy z zespołem, który zagwarantuje gościom dobrą zabawę, stworzenie wymarzonej dekoracji sali, po perfekcyjnie przygotowane menu. Dla nas oznacza to, że nie będziemy odpowiedzialni za rezerwację wszystkich podwykonawców i usług na dzień wesela.

Styl wesela

Romantyczna winnica, miejska hala przemysłowa, wiejska stodoła, szlachecki dworek. Wszystkie te przestrzenie są atrakcyjne przy planowaniu wesela. Ale należy dopasować charakter danego miejsca do stylu wesela. Jeżeli doskonale wiemy, jakiego ślubu chcemy, możemy z łatwością wybrać miejsca, które powinniśmy odwiedzić. Jeśli mamy w planach nowoczesne, minimalistyczne wesele, wybierzmy jeden z nowszych miejskich obiektów. Marzenia o tradycyjnym weselu w stylu wiejskim zrealizujemy, wybierając na przyjęcie karczmę za miastem

 

 

 

Zobacz również