img

Noclegi dla rodzin z małymi dziećmi - na co zwrócić uwagę?

Z reguły na każdym weselu znajdą się goście, którzy muszą pokonać wiele kilometrów, aby dotrzeć na ślub i uczestniczyć w tej ważnej chwili wraz z młodą parą. W takiej sytuacji pojawia się zawsze pytanie o to, gdzie tacy goście będą spać. Czasem zresztą nie trzeba jechać z daleka, szczególnie jeśli zapraszamy rodzinę z małymi dziećmi, które w trakcie imprezy mogą potrzebować chwili odpoczynku. Jaki pokój powinniśmy wówczas zapewnić?

W sytuacji, gdy wiemy, że zaproszone rodziny z małymi dziećmi będą potrzebować pokoju musimy wszystko dokładnie przeanalizować i wybrać opcję, która będzie odpowiednia ze względu na wiek maluchów. Decydując się na konkretny hotel dowiedzmy się, jakie udogodnienia dla dzieci w nim się znajdują.

O czym warto pamiętać?

Rodziny z dziećmi mogą potrzebować więcej udogodnień niż przeciętni goście, którym wystarczy to, co na sali weselnej. Zwróćmy uwagę jakie udogodnienia dla dzieci oferuje hotel. Ważne będą tutaj dostawki dla malucha, odpowiednie do wieku jedzenie, a także dostęp do czajnika przez całą dobę. Może przecież być tak, że w trakcie nocy lub na drugi dzień rodzice będą musieli przygotować dla swych pociech specjalne mikstury. Ponadto wybierając nocleg możemy się kierować kilkoma czynnikami, jak cena za noc i oferty pokojów. Sprawdźmy czy hotel posiada oferty noclegów przyjazne rodzicom. W takich miejscach z pewnością znajdzie się pokój z łóżeczkiem i pościelą czy niezbędne wyposażenie jak podgrzewacz do butelek, wanienka, plastikowa miska czy zabezpieczenie kontaktów.

Rodzaje pokojów rodzinnych

Przeglądając ofertę hotelu znajdziesz odpowiednią selekcję pokoi dla rodzin z dziećmi. Może być to pokój rodzinny zwykle z czterema pojedynczymi łóżkami; pokój z jednym łóżkiem małżeńskim i jednym pojedynczym; pokój dwuosobowy z opcją dostawienia łóżeczka dla dziecka do trzeciego roku życia; pokój typu Twin, w którym można łączyć łóżko, co jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin, których dziecko często śpi z rodzicami; dwa osobne pokoje – dla dorosłych i nastolatka. Zdecydowana większość hoteli oferuje dzieciom do pewnego wieku bezpłatny pobyt z rodzicami. Zwykle chodzi o dzieci do 2-3 lat, choć zdarza się też do 6 lat. Pamiętaj jednak, że wówczas dziecko śpi w łóżku wraz z rodzicami.

 

 

 

Zobacz również