img

Zabawy oczepinowe - jak je przeżyć?

Przede wszystkim założenie jest proste – podczas wesela wszyscy powinni się dobrze bawić, niestety czasami bywa tak, że niektóre jego elementy budzą zażenowanie, najczęściej dotyczy to zabaw oczepinowych. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak przeżyć oraz zorganizować interesujące oraz nie żenujące zabawy oczepinowe. Przeczytaj koniecznie!

Zabawy oczepinowe - o co w nich chodzi?

Zacznijmy od tego, że zabawy oczepinowe to przeważnie stały element każdego wesela, dla niektórych kojarzą się one ze świetną zabawą bez zahamowań, dla innych jest to prawdziwy koszmar. Generalnie można je podzielić na dwa typy: tradycyjne, czyli takie które organizowane są na każdym weselu - przede wszystkim jest to rzucanie welonu czy muszki. Natomiast drugi rodzaj to zabawy, których charakterystyka zależy od państwa młodych oraz zespołu czy DJ'a. Trzeba przyznać, że wszystko tak naprawdę zależy od młodej pary, bo to ona ma największy wpływ na wybór czy określenie zabaw oczepinowych. Generalnie nie poleca się zabaw z podtekstami erotycznymi, rasistowskimi oraz seksistowskimi i jeśli młoda para myśli o takich atrakcjach to powinna ona pamiętać o tym, że niektóre osoby mogą poczuć się dotknięte oglądaniem lub uczestnictwem w takich zabawach. No cóż, swoistym pocieszeniem może być fakt, że coraz więcej młodych par uwzględnia komfort psychiczny swoich gości i decyduje się na zabawy trzymające poziom.

Generalnie rzecz ujmując zabawy oczepinowe mają swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników. Co ciekawe sprawa jest na tyle kontrowersyjna, że część młodych par decyduje się na nieprzeprowadzanie zabaw, a część ogranicza je do minimum. Obecnie jest to coraz większy odsetek młodych par, które rezygnują z zabaw oczepinowych. Nie zapominajmy jednak, że tego typu atrakcje na weselu mogą być naprawdę ciekawą i kreatywną rozrywką, pod warunkiem, gdy zasady zabaw nie są wulgarne czy prymitywne. Przede wszystkim wszystko jest dla ludzi, ale umiejętnie trzeba zaplanować każdą zabawę – musi ona nie tylko nie budzić wstrętu niektórych gości, ale także powinna wszystkich angażować. Trzeba jednak przyznać, że zabawy oczepinowe mają też swoich fanów – udział w tego typu weselnych rozrywkach zależy od stanu gości, nie od dziś wiadomo, że alkohol czyni cuda i pozwala przełamywać opory. Co ciekawe w zabawach chętniej biorą udział mężczyźni niż kobiety, a ich ulubionymi konkursami są zmagania, w którym główną rolę odgrywa alkohol. Pomimo iż podejście młodych par do atrakcji oczepinowych powoli się zmienia, zdarzają się jednak uparte osoby, które na swoich weselach widzą bardziej frywolne zabawy.

Zobacz również