img

Sala na wesele - jak wybrać?

Podczas przygotowań do ślubu i wesela narzeczeni muszą dokonać wielu ważnych wyborów. Jedną z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych decyzji jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Podpowiadamy, jak wybrać idealną salę na wesele!

Na ostateczną decyzję o wyborze odpowiedniej sali weselnej wpływa wiele elementów. Wśród najistotniejszych można wymienić wielkość sali, koszt wynajęcia, menu oraz obsługę. W prawdzie trudno znaleźć salę, która sprosta wszystkim oczekiwaniom pary młodej, ale warto poświęcić trochę czasu na wyszukanie tej najbliższej ideałowi.

Wielkość sali

Wielkość miejsca imprezy powinna być uwarunkowana liczbą zaproszonych gości. Po ustaleniu ilości potencjlanych uczestników będzie można stwierdzić, czy dana sala, pomieści taką liczbę osób. Warto zaznaczyć, że iluzorycznie lepsza jest sala nieco za mała, niż za duża. Zabawa dla osiemdziesięciu osób w sali na trzysta gości nie będzie widowiskowa. Z kolei w mniejszej sali parkiet będzie zawsze zapełniony gośćmi. Dodatkowo pełna sala będzie wyglądała atrakcyjniej na filmie i zdjęciach.

Koszt wynajęcia

To właśnie tym czynnikiem najczęściej kierują się przyszli nowożeńcy podejmując ostateczną decyzję o wynajęciu lub rezygnacji z danej sali weselnej. Warto jednak pamiętać, żeby podczas analizy kosztu wynajęcia sali poza ceną „od talerzyka”, sprawdzić czy podana cena obejmuje także takie produkty i usługi jak dekoracje, tort, dodatkowa opłata za parking dla gości, dodatkowa opłata za wniesienie własnego alkoholu czy kwota zaliczki.

Weselne menu

Sale weselne o wysokim standardzie mają do zaoferowania bogaty i różnorodny jadłospis, który powinien zaspokoić kubki smakowe zarówno mięsnych tradycjonalistów, jak i jaroszy oraz wegetarian.
Coraz częściej sale weselne oferują dodatkowo możliwość degustacji wybranych dań. Tym sposobem para młoda może uniknąć niemiłych niespodzianek podczas imprezy.

Obsługa

Kelnerzy i kelnerki obsługujący przyjęcie weselne powinni być uprzejmi, schludni, taktowni i cierpliwi. Ważne jest również to, aby potrafili współpracować z muzykami weselnym. Dzięki temu obsługa imprezy będzie sprawna i bezproblemowa, a godziny podawania ciepłych posiłków będą korelować z godzinami, w których wystąpią przerwy w zabawie.

 

 

 

Zobacz również