img

Zapewnienie noclegu weselnikom

Chcąc zapewnić nocleg swoim gościom weselnym przyszli nowożeńcy stają przed bardzo trudnym zadaniem. Nie zawsze możliwe jest zorganizowanie noclegu w miejscu, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Takie rozwiązanie jest natomiast najbardziej komfortowe. Nie trzeba dodatkowo myśleć o transporcie gości do hotelu. Goście również doceniają możliwość wyjścia z przyjęcia w dowolnej chwili, przebrania się czy odświeżenia. Ogromną zaletą tej opcji są zniżki oferowane przez właścicieli hoteli Młodym Parom, które w tym samym miejscu urządzają wesele.

O jakie kwestie należy zadbać organizując nocleg dla gości?

Nocleg w miejscu wesela może jednak okazać zbyt drogi, w hotelu może po prostu brakować miejsc lub dany obiekt jest za bardzo oddalony od centrum, co generuje problemy z dojazdem wśród większości weselników. Lokalizacja w pobliżu centrum miasta jest szczególnie istotna dla gości zza granicy. Jeżeli planują oni dłuższy pobyt w kraju, z pewnością nie będą zadowoleni z uwięzienia ich na jakimś odludziu, nawet, jeżeli okolica będzie spokojna i wyjątkowo malownicza.

Jeżeli skłaniamy się ku zarezerwowaniu noclegów w miejscu wesela, warto pomyśleć o tym dużo wcześniej. Właściwie już na wstępie trzeba je zarezerwować. Jeżeli hotel wynajmuje pokoje także innym klientom, może okazać się, że zabraknie nam miejsc. Nie chcielibyśmy również, aby nasi weselnicy mieszali się z innymi gośćmi hotelowymi.

Warto zadbać o to, by w momencie dokonywania płatności, mieć całkowitą pewność, co do liczby gości i rodzajów pokojów. Konieczne jest, zatem potwierdzenie obecności przez gości w określonym terminie.

Czy nowożeńcy powinni płacić za gości w hotelu?

To dylemat, który często mają przyszli Państwo Młodzi? Jeszcze do niedawna panowała zasada, że opłacenie noclegu weselników to obowiązek nowożeńców. Jednak w naszym kraju coraz częściej urządzane są śluby mieszane, a za granicą istnieje zupełnie inna tradycja. Goście płacą sami za siebie. Popularny stał się system mieszany. Pobyt w hotelu w dniu uroczystości opłaca Para Młoda. Jeżeli goście zostają dłużej, płacą za siebie. Wydaje się, że to sensowne i sprawiedliwe rozwiązanie.

Trzeba jednak poinformować gości o wstępnej rezerwacji dokonanej w danym miejscu, aby mogli dokonać płatności i nie szukali noclegu na własną rękę. Istniej jeszcze jedno rozwiązanie, a mianowicie pozostawienie weselnikom swobody w tym zakresie. Wadą tej opcji jest duże rozproszenie gości weselnych. Mogą, zatem pojawić się problemy logistyczne związane z transportem. Trzeba liczyć się z pewnymi opóźnieniami i nieprzewidzianymi sytuacjami. Ktoś może np. zgubić się drodze z hotelu na miejsce uroczystości.

Jako organizatorzy wesela powinniśmy zawsze trzymać rękę na pulsie. Musimy wiedzieć, kto gdzie nocuje, czy dokonał płatności za hotel itd. Nie chcemy przecież, aby w dniu wesela pojawiły się przed nami nowe problemy do rozwiązania, bo jeden z gości zapomniał zapłacić za nocleg albo hotel z niewyjaśnionych przyczyn anulował rezerwację.

 

 

 

Zobacz również