img

Ekskluzywne i eleganckie walentynki

Co roku pojawia się problem z kupnem prezentu na Walentynki, mimo tego, że w sklepach znajdziemy wiele propozycji. Niestety zazwyczaj się one powtarzają, a my chcielibyśmy być oryginalni. Najbezpieczniejszym pomysłem są słodycze, bo każdy je lubi. Odrzucając sztampowe pralinki w kształcie serca warto zorientować się w egzotycznych słodkościach pochodzących z różnych zakątków świata. Posiadają wyjątkowy smak, są zrobione według niecodziennych konceptów i na pewno zaskoczą naszą ukochaną osobę.

Japonia

Restauracja znajdująca się w stolicy Japonii o nazwie Beige Alain Ducasse proponuje walentynkowe menu. Jednak najciekawszym elementem kolacji są desery. Zestaw słodkości jest inspirowany Chanel No.5 i prezentuje się przepięknie, tak też smakuje. Są to małe dzieła sztuki cukierniczej, które można opisać cytatem samej Coco Chanel : „Moda przemija, styl pozostaje”.

W stylu bardziej azjatyckim jest propozycja Koyama Susumu z cukierni eS KOYAMA. Ten cukierniczy artysta został już nagrodzony podczas Salon du Chocolat w 2012 roku przez Le Club des Croqueurs de Chocolat. Jest to najbardziej prestiżowa nagroda dla zagranicznego twórcy czekoladek, poza tym jest on pierwszym Japończykiem, który ją zdobył. Na Walentynki zaproponował Degustation No.5 2012. Jest to zestaw ekskluzywnych czekoladek z japońską nutą, między innymi pralinki sake, z karmelizowanym sezamem, czy pachnąca wiśnią.

Francja

Stolica cukiernictwa i czekoladek na święto miłości proponuje serię łakoci w eleganckich drewnianych pudełkach. Czekoladki mają kształt serca lub klasyczny, a propozycję przygotowała firma zChocolat.

Stany Zjednoczone

Firma pochodząca z San Francisco czyli Recchiuti Confections zaprojektowała i wykonała karmelowe trufle przystrojone zabawnymi rysunkami, między innymi serduszkami. Czarne pudełko wypełnione jest dziewięcioma kwadratowymi pralinkami, co wygląda bardzo elegancko, ale zawiera nutkę poczucia humoru.

Liban/Wielka Brytania

Patchi to pracownia cukiernicza, która powstała w Beirucie w latach siedemdziesiątych. Teraz posiada blisko 140 sklepów na całym świecie, także w Wielkiej Brytanii. W 2008 rok ta firma przygotowała dla ekskluzywnego brytyjskiego domu towarowego, jakim jest Harrods zestaw 49 czekoladek ozdabianym prawdziwym złotem i kryształkami Swarovskiego o łącznej wartości 5000 funtów. W kolejnych latach pracownia zaproponowała mniej kosztowne słodycze na Walentynki. Są to wyselekcjonowane pralinki ukryte w skórzanych, czerwonych pudełkach w kształcie serca.

Zobacz również