img

Wybór miejsc noclegowych dla gości - na co zwrócić uwagę?

Kiedy szukamy lokalu weselnego najczęściej kierujemy się takimi kryteriami jak wygląd miejsca, kuchnia, koszty, otoczenie oraz odległość od kościoła, w którym odbywa się ślub. Pamiętajmy jednak, że miejsce musi odpowiadać ilości zaproszonych gości oraz powinno dysponować szeroką bazą noclegową. O czym należy pamiętać wybierając pokoje dla gości?

W sytuacji jeśli na wesele zapraszamy wielu gości z zagranicy lub z daleka, powinniśmy koniecznie zadbać o pokoje. Nic przyjemnego w tym, aby w środku nocy szukać na gwałt transportu. Obecnie hotele organizujące wesela oferują kompleksowe usługi, w ramach których można wynająć pokoje noclegowe po atrakcyjnych cenach.

Dla kogo pokój?

Noclegi przede wszystkim powinniśmy wynająć dla gości z daleka, ale jeżeli robimy również poprawiny to wówczas bardzo miło byłoby zapewnić nocleg dla większej ilości gości. Należy przyznać, że możliwość noclegu w miejscu, w którym organizujemy wesele jest bardzo wygodną sytuacją. Warto również zauważyć, że mając możliwość spania na miejscu goście nie zaczną zwyczajnie opuszczać wcześniej przyjęcia, tylko dlatego że mieszkają troszkę dalej i nie chcą wracać zbyt późno. Organizując pokoje noclegowe masz pewność, że wszyscy będą bawić się do białego rana.

Ile osób będzie potrzebować noclegu?

Wybierając odpowiedni hotel z bazą noclegową musisz określić dokładnie ilu osobom należy zagwarantować pokój. Kiedy znasz odpowiedź możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej sali. Całościowy charakter wesela ma w dużej mierze wpływ na to, gdzie odbędzie się przyjęcie. Może to być sala zamkowa lub pałacowe komnaty, w dworku lub w stylowej restauracji. Jeśli organizujesz wystawne wesele, nieładnie będzie położyć gości w najbliższym tanim motelu. Wasi goście mają czuć się dobrze się zarówno na weselu, jak i w hotelu.

O czym pamiętać?

Inne będą pokoje dla rodzin z dziećmi, inne dla osób starszych, inne dla młodych przyjaciół. Zadbajmy o to, aby osoby starsze miały zapewnione wszelkie wygody, a rodzice z dziećmi dostateczną przestrzeń oraz łazienki. Jeśli hotel jest duży, dobrze gdy pewne pokoje są dalej sali – nie chcesz żeby wasza babcie czy rodzice spali tuż obok imprezy. Takie pokoje możesz zostawić dla młodych i wytrawnych imprezowiczów, którym muzyka nie będzie przeszkadzać.

 

 

 

Zobacz również