img

Kilka kroków do wyboru odpowiedniej sali weselnej

Wybór sali na przyjęcie weselne to jedna z pierwszych i najważniejszych decyzji podejmowanych w trakcie przygotowań do najważniejszego dnia w naszym życiu. Pragniemy, aby tego dnia wszystko było idealne. Sala weselna powinna, zatem sprostać naszym marzeniom, oczekiwaniom i jasno sprecyzowanym wymaganiom. Aby tak się stało, warto już zawczasu pomyśleć o kilku podstawowych kwestiach. Oto kilka kroków do wyboru właściwego obiektu na wesele.

Rezerwacja sali

Niektóre popularne sale weselne są rezerwowane z ogromnym wyprzedzeniem. Nie mamy tu na myśli kilku miesięcy przed terminem wesela, czasem są to nawet dwa lata! Dlatego o rezerwację sali warto zadbać jak najwcześniej, tym bardziej, jeśli planujemy wesele w miesiącach letnich, najczęściej wybieranych przez pary. Obecnie nierzadko zdarza się, że przyszli Państwo Młodzi mając upatrzoną salę dopasowują termin ślubu i przyjęcia pod kątem jej dostępności.

Koszty wynajmu sali

Nie da się ukryć, że wynajęcie sali weselnej to jedna z najpoważniejszych pozycji w całym budżecie weselnym. W momencie rozpoczęcia poszukiwań obiektu pod przyjęcie weselne, warto mieć ustaloną kwotę, którą jesteśmy w stanie przeznaczyć na salę. Możemy wówczas w łatwy sposób za pomocą wyszukiwarki internetowej w jednym z portali weselnych zwęzić obszar poszukiwań. Pamiętajmy o tym, że cena wynajmu sali zależy od wielu czynników. Sprawdźmy, zatem czy w kwocie tej uwzględnione są np. dekoracje, pokrowce na krzesła. Może, bowiem okazać się, że oferta, która kusi niską ceną wynajmu, wcale nie jest tak atrakcyjna.

Wielkość sali weselnej

Wybranie zbyt małej sali weselnej to jeden z największych błędów, jakie można popełnić podczas organizacji wesela. Tymczasem jego popełnienie wcale nie jest trudne. Bardzo często opieramy się, bowiem na naszym ogólnym wrażeniu. Widzimy pustą, ogromną salę i myślimy „sto osób zmieści się tutaj na pewno. Spróbujmy natomiast wyobrazić sobie tę samą salę zapełnioną stołami, krzesłami, zespołem, parkietem do tańca, dekoracjami. Przestrzeń zaczyna się drastycznie kurczyć.
Goście weselni potrzebują swobody. Muszą mieć sporą ilość miejsca podczas jedzenia posiłków oraz wystarczającą jego ilość w trakcie tańca i zabawy. Kilka godzin spędzonych w ścisku może okazać się szalenie niekomfortowe i bardzo męczące. Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden fakt. W zbyt małej sali utrudniona jest również obsługa gości. Kelnerzy muszą lawirować między stolikami. Nie są w stanie szybko i sprawnie obsłużyć weselników.

Błąd można jednak popełnić również w drugą stronę. Za duża sala w stosunku do liczby osób także może nienajlepiej zapaść w pamięć gości. Będzie sprawiała wrażenie pustej i chłodnej. Będzie to widoczne szczególnie na pamiątkowych zdjęciach lub nagraniach. Zamiast zdawać się na własne odczucia dotyczące wielkości sali, lepiej zapytajmy o to wprost właściciela obiektu. Przecież w danym miejscu organizowane były wcześniej inne przyjęcia i menedżer sali jest doskonale zorientowany, ile gości może ona przyjąć.

 

 

 

Zobacz również