img

Osiemnastkowa impreza, czyli ile trzeba wydać?

Nie da się ukryć, że właśnie zaczął się czas osiemnastkowych imprez. Nagle okazuje się, że nasze dzieci wybierają się na dwie osiemnastki do swoich koleżanek oraz organizują swoje, co oznacza trzy zarwane nocki. Jakby na to jednak nie patrzeć, młodym jest się tylko raz i trzeba z tego korzystać, oby tylko sił fizycznych wystarczyło i w szkole nie porobiły się zaległości. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, ile mniej więcej kosztuje osiemnastkowa impreza i ile musimy na nią wydać.

Zacznijmy od tego, że generalnie osiemnastkowe imprezki organizowane w klubach, pubach i wszelkiego typu podobnych miejscach na pewno są super i pozostaną niezapomnianym wspomnieniem dla ich uczestników. Przede wszystkim jednak trzeba tylko dobrze się zorganizować i zaplanować te wydatki w budżecie domowym, bo może się okazać, że suma nas troszkę zaskoczy. Koniecznie należy pamiętać o tym, że lokal należy zarezerwować dużo wcześniej, bo chętnych jest wielu i najlepsze terminy są już pozajmowane. Musimy być przygotowani na to, że tu już pojawiają się pierwsze wydatki – koszt rezerwacji to jakieś 20% całości. Natomiast koszt wynajęcia sali zależy oczywiście od miejsca.

Poza tym musimy także przygotować zaproszenia. Generalnie można je kupić gotowe lub samodzielnie, koszt samodzielnego wykonania około 300 zaproszeń to mniej więcej 105 złotych. Dodatkowo naszym obowiązkiem jest zadbanie także o muzykę. Dobrym rozwiązaniem jeśli młodzież nagra swoje ulubione utwory na płytę, ale powinien być także DJ. Na szczęście bardzo często jest on w cenie wynajęcia sali, więc jeden problem i wydatek mniej. Nie możemy także zapomnieć o odpowiednim stroju dla naszego dziecka. Oczywiście w przypadku chłopaka nie ma większych problemów, ale z dziewczynami nie jest łatwo.

Pamiętajmy, że nie można przecież wystąpić na wszystkich imprezach w tym samym ubraniu – to oczywiste. W związku z tym trzeba więc zaopatrzyć się w minimum dwie wystrzałowe kreacje. Rzecz jasna może to być sukienka i legginsy lub super bluzka, czy tunika + legginsy lub spodnie. Niestety, ale w tym przypadku trudno oszacować koszty, bo zależy co kto lubi i co ma w szafie. Pod żadnym pozorem jednak nie należy też zapomnieć o dodatkach: ładna torebka, kolczyki, bransoletka, coś na szyję i pasujące do całości buty. Generalnie koszt tego wszystkiego powinien wynosić minimum 200 złotych. Jednak dobrze jeśli się ma przyjaciółki czy kuzynki, które mogą ewentualnie coś pożyczyć, ponieważ wtedy da się troszkę zaoszczędzić. Poza tym nie liczę tu kosmetyków, bo te akurat każdy zapewne ma.

Bardzo ważne jest także jedzenie w czasie imprezy, pomimo iż podobno teraz młodzież w czasie zabawy nie je! Na całe szczęście, bo trudno sobie wyobrazić przygotowanie / kupienie poczęstunku dla 300 osób, dlatego dobrze jeśli jubilaci składają się więc tylko po 20 zł i kupują jakieś chipsy, paluszki itp. Potem stawiają to na stolikach i gotowe, natomiast picie każdy kupuje sobie we własnym zakresie.

 

Zobacz również