img

Wybieramy idealną salę weselną

Wybór sali weselnej to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych podczas organizacji wesela. Warto dobrze przemyśleć miejsce przyjęcia weselnego, gdyż od tego w znacznej mierze zależy, czy będzie ono udane. Część par na długo przed weselem, a nawet zaręczynami ma wybraną wymarzoną salę i potrafi dostosowywać termin ślubu i wesela pod kątem jej dostępności. Jednak zdecydowana większość na wstępie ustala datę i miejsce ślubu, a potem szuka odpowiedniego lokalu na wesele. Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy tych poszukiwaniach?

Rodzaj przyjęcia

Sala weselna powinna być dostosowana do rodzaju planowanego wesela. Jeżeli marzy nam się huczna zabawa w gronie dwustu weselników, do jej organizacji potrzebować będziemy sporego obiektu, który zaoferuje nam kompleksowość usług, zatroszczy się o wystrój sali, parkiet do tańca, orkiestrę weselną właściwe menu oraz noclegi dla gości przyjezdnych. Takiego wesela nie zorganizujemy w niewielkiej restauracji. Jeżeli jednak naszym celem jest skromny i kameralny obiad weselny nie potrzebna nam tak dużego obiektu.

Odległość od miejsca, w którym odbywać się będzie ślub

Trzeba przyznać, ż to jedna z ważniejszych kwestii. Im sala weselna, bliżej kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, tym lepiej. Powiedzmy to sobie szczerze, weselnicy nie lubią sytuacji, w której po skończonej ceremonii ślubnej muszą poświęcić godzinę na dojazd do miejsca wesela. To po prostu bardzo niekomfortowe rozwiązanie. Pod względem logistycznym również. Nagminnie zdarzają się wówczas opóźnienia, goście gubią drogę, trafiają na korki i w efekcie przyjeżdżają na wesele zmęczeni i poirytowani.

Prywatność

Mnóstwo obiektów posiada obecnie więcej, niż jedną salę weselną. Trudno wówczas uniknąć mieszania się gości. Przecież nie zabronimy naszym weselnikom wychodzenia na wspólny taras. Może okazać się, że na naszym parkiecie tańczą goście innej pary. O prywatności decyduje również lokalizacja obiektu. Sala weselna przy głównej ulicy miasta, położona w najruchliwszej jego części nie zapewni nam spokoju.

Dostępność sali nie tylko w dniu wesela Wielu parom zależy na tym, aby sala była do ich dyspozycji nie tylko w dniu wesela, ale również przed i po nim. Przed weselem trzeba ją przecież udekorować, jeśli taka opcja nie jest wliczona w koszt wynajmu. Dekoracja sali nie trwa dziesięć minut. Natomiast już po weselu należy pewne rzeczy uprzątnąć. Jeżeli w następnym dniu odbywa się na naszej sali kolejne wesele, czasu może być naprawdę niewiele.

Inne udogodnienia

Pozostałe udogodnienia zależą od naszych potrzeb, a w zasadzie potrzeb naszych weselników. Jeżeli znajdują się wśród nich osoby niepełnosprawne, warto pomyśleć o sali z podjazdami dla wózków. Dla rodzin z małymi dziećmi należy zorganizować przewijaki i krzesełka do karmienia. Pamiętajmy zawsze o osobach starszych. Poruszanie się po stromych schodach czy śliskich płytkach może sprawić im ogromną trudność.

Źródło: http://zrobswojslub.pl/sala-weselna/

 

 

 

Zobacz również