img

Sto lat, czyli jak urządzić urodziny dla dziecka?

Nie da się ukryć, że ostatnio niczym grzyby po deszczu, powstają kluby malucha, kawiarnie i bawialnie zajmujące się organizacją zabaw urodzinowych. Pamiętaj jednak, że gdy dziecko jest małe, lepiej świętować w domu, ponieważ nadmiar gości i obce miejsce mogą być dla malucha męczące. Ponadto przygotowanie urodzin w domu ma wiele atutów: uczy dziecko współpracy, pokazuje mu, że jest ważne, pozwala znaleźć się w centrum rodzinnych wydarzeń, wzmacnia więź i tworzy... piękne wspomnienia. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak urządzić wyjątkowe urodziny dla dziecka. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że najpierw powinniśmy zrobić zaproszenia na urodziny dziecka. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że wręczanie zaproszenia lub wysyłanie go pocztą to pierwsza zapowiedź "wielkiego dnia". Poza tym w przygotowanie zaproszeń warto włączyć malucha, ułóżcie razem tekst, napiszcie go odręcznie lub na komputerze, a potem przyklejcie na kolorowy papier. Dodatkowo dziecko może ozdobić karteczki i koperty kredkami, farbami, kolorowymi stempelkami. Koniecznie pomyślcie także o odpowiednim udekorowaniu domu, tutaj na pewno przydadzą się kolorowe balony. Najpierw zawieście pęki balonów przy drzwiach do mieszkania lub na furtce domu - gościom będzie łatwiej do was trafić. Potem dziecko może narysować na balonach flamastrami buźki z różnymi minami, a z kolorowego papieru wytnijcie trójkąty i zróbcie girlandy.
Oprócz tego zachęćcie dziecko do wspólnego upieczenia ciasteczek, maluch może mieszać składniki, formować z ciasta placuszki, wykrawać kształty foremkami, ozdabiać lukrem i kolorową posypką.

Pamiętajcie, że zabawę w pieczenie ciasteczek możecie również zorganizować w czasie przyjęcia. Wcześniej przygotujcie sobie kruche ciasto, wałek, sporo mąki do podsypywania, sylikonową "stolnicę", foremki i lukry do ozdabiania. Jeżeli natomiast chodzi o nakrywanie do stołu to wybierzcie się koniecznie do sklepu po papierową zastawę. Przede wszystkim jednak niech to dziecko wybierze talerzyki i kubeczki - w końcu to jego święto. Dodatkowo zaangażujcie też malucha do rozkładania naczyń i serwetek na stole.

Niestety, ale moi drodzy nie łudźcie się, że usiądziecie w gronie rodziców przy kawie i ciasteczku, a dzieci będą się grzecznie bawiły w drugim pokoju, ponieważ są na to za małe. W związku z tym potrzebują wodzireja, klauna lub czarodziejki, która pokaże, w co i jak się bawić. A w tej roli świetnie sprawdzi się mama, tata, starszy brat... Koniecznie przygotujcie kilka zabaw stosownych do wieku dzieci. Pamiętajcie, że ważny jest scenariusz zabawy, ale również rekwizyty i nagrody. 

 

Zobacz również